ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Elvana Gjata ndahet nga i dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Elvana Gjata ndahet nga i dashuri   Sun Nov 21 2010, 13:25

“Jam e dashuruar dhe e lumtur me djalin qė kam zgjedhur”. E ka deklaruar pėr herė tė parė nė gazetėn “Panorama” nė maj tė vitit 2009, ndėrkohė qė askush nuk guxonte t’ia zinte mė gojė jetėn e saj private nėpėr intervista ku kėngėtarja ishte e vendosur qė tė na fliste vetėm pėr klipe, albume, koncerte dhe kaq…
Njė vajzė e ėmbėl por shumė hermetike, Elvana ka ngjallur shumė kuriozitet pėr jetėn private dhe ka pasur raste kur nė media ėshtė aluduar pėr djem tė ndryshėm tė njohur ose jo, si tė dashur tė mundshėm tė kėngėtares.

Fundja kush mund ta besonte qė njė vajzė e re, e bukur, e famshme dhe e talentuar si ajo tė ishte single. Por kyēja e gojės merr fund diku mė shumė se njė vit mė parė kur kėngėtarja e pranon qė ishte e dashuruar, duke mos preferuar gjithsesi tė japė detaje rreth tė zgjedhurit tė saj. Mirėpo, nuk kaloi mė shumė se dy javė nga ky prononcim dhe paparaci ynė arriti tė kapė Elvanėn me tė dashurin nė njė vend dhe nė njė orė qė vėshtirė tė tė shkojė mendja. Ishte ora 5 e mėngjesit, ku sipas informacioneve tona Elvana do tė gjendej nė aeroport pasi nisej pėr njė koncert nė Gjermani dhe natyrshėm ai qė e shoqėronte deri nė momentin e nisjes ishte i dashuri i saj, Rogerti. Ishte pikėrisht ai djalė pėr tė cilin gazeta “Panorama” kishte shkruar qė nė vitin 2007, duke zbuluar identitetin e tij, si dhe disa detaje tė tjera, fakt ky qė e nervozoi jo pak kėngėtaren, pasi kishim guxuar tė preknim privatėsinė e saj.


Ėshtė njė nga rastet e rralla kur njė personazh kaq i njohur si Elvana Gjata me njė lidhje gjashtė vjeēare, tė mos shfaqej asnjėherė nė publik me tė dashurin e saj, nė lokalet e Bllokut apo nė pubet e natės ku zakonisht rrinė kolegėt e saj. U deshėn kėto foto tė njė viti mė parė tė cilat po i publikojmė edhe sot, tė bėra nė pesė tė mėngjesit nga tarraca e aeroportit, pėr t’i dokumentuar ata pėr herė tė parė bashkė. Mbase edhe pėr herė fundit…
E themi kėtė pasi sipas informacioneve tė marra nga miq tė pėrbashkėt tė ēiftit, thuhet se ata kanė vetėm disa javė qė janė ndarė. Nė fakt po tė kthehemi pas nė kohė pėr tė analizuar se si ka qenė jeta e kėtij ēifti, gjen detaje pak tė ēuditshme.


Ajo u lidh me Rogert Jasharin rreth gjashtė vite mė parė, kohė kur ajo nuk ishte akoma e famshme. Ai nė atė kohė ishte 20 vjeē ndėrsa ajo 17, pikėrisht nė kohėn kur merrte pjesė tek “Ethet”, program ku kėngėtarja u shfaq pėr herė tė parė nė njė skenė. Miqtė thonė se Rogerti, i cili ka mbaruar studimet pėr Administrim Biznesi dhe punon nė njė studio dizajni, pronė e tė jatit, ėshtė njė djalė i ndrojtur dhe mbase nuk ka qenė i pėrgatitur pėr tė pasur nė krah njė partnere, e cila fitoi menjėherė njė popullaritet aq tė madh. Ai dėshironte qė jetėn nė ēiftit tė mos e kishte tė aksesueshme pėr tė tjerėt, por ta shijonte i qetė. Mesa duket po kėtė mendje ka pasur edhe kėngėtarja, e cila sapo filloi tė fitojė popullaritet, mendoi si strategji tė vetėn fokusimin e publikut ekskluzivisht tek kėngėt e saj, si e vetmja rrugė pėr t’u bėrė e famshme, ndėrkohė qė koleget e saj bėnin namin me histori dashurie nėpėr faqe gazetash, tė cilat mė shpejt mbaronin se fillonin pėr t’i lėnė vendin partnerit tė radhės.


Imazhi i Elvanės si njė vajzė serioze, paēka se merrej me muzikė, ishte ajo ēka kėngėtarja kėrkonte tė gdhendte pėr ditė nė mendjet e njerėzve. Temat e dashurisė nė intervista ishin tabu pėr tė dhe mesa duket edhe pėr familjen e saj, pėr tė cilėn thuhet qė ėshtė mjaft konservatore por qė gjithsesi kishin dhėnė “ok” dhe pėlqimin e tyre pėr lidhjen e Elvanės me Rogertin, duke e parė si njė bashkėshort tė ardhshėm shumė tė pėrshtatshėm pėr vajzėn e tyre. Megjithatė miq konfidencialė tė tyre rrėfejnė se kjo lidhje nuk ka qenė edhe aq e qetė. Fundjavat nė koncerte jashtė Shqipėrisė nuk priteshin aq mirė nga Rogerti dhe mesa dimė ne ai as nuk ka preferuar qė tė jetė prezent nė koncertet e saj jashtė.


Megjithatė, lidhja ka funksionuar me ulje e ngritjet e saj plot gjashtė vite me radhė dhe mė nė fund ka ardhur momenti qė tė dy me qetėsi dhe racionalitet kanė kuptuar qė mbase mes tyre ka marrė fund gjithēka, qė lidhja e ngjizur nė moshė shumė tė re ishte e destinuar tė merrte fund, se arsyet pėr t’u ndarė ishin mė tė forta se ato pėr tė qėndruar bashkė.
Pikėrisht gjatė javėve tė para tė ndarjes, Elvana ėshtė parė ndoshta nga herėt e rralla, nė klubet e natės me motrėn dhe miqtė e saj, ndėrkohė qė njerėzit e saj konfidencialė e dinin mirė qė Elvana tashmė dilte si beqare. Por ja ku erdhi momenti qė kėtė tė re nga jeta e saj private ta marrin vesh edhe fansat. Kėshtu pra djema, Elvana ėshtė single! Njė lajm ky mbase po aq i mirė pėr ta sa edhe kėngėt e reja tė saj, tė cilat nuk vonojnė tė bėhen hite.


Ja dhe fotot

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Elvana Gjata ndahet nga i dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: