ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 TUNA SEJDIU: “Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: TUNA SEJDIU: “Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindi   Sun Jan 29 2012, 14:31
Asnjėherė nuk ka dashur tė zbulojė detaje nga jeta e saj private por e provokuar nga njė seri shkrimesh nė mediat, ka pranuar tė flasė pėr divorcin e saj. “Kjo ėshtė hera e parė dhe e fundit qė flas pėr kėtė temė”, thekson kėngėtarja. Pas keqkuptimeve me bashkėshortin, siē tregon, puna nuk i jep shumė hapėsirė pėr luks emocional. “Do tė bazohem nė thėnien se koha ėshtė ilaēi mė i mirė”, Rilindi ėshtė njė person perfekt. Nė tė ardhmen ekziston njė klimė pozitive edhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar”, thekson Tuna.

Vetėm pas njė viti martesė me Rilind Rekėn, vendosėt qė pėr tė dy, mė mirė ėshtė tė ndaheni. Kur kuptove se ishit larguar nga njėri-tjetri?
Ne tė dy kishim njė jetė shumė dinamike. Kishim shumė mospajtime dhe para se tė mbarojė dhe luga e fundit e mjaltit vendosa qė mos tė viktimizohem mė shumė. Jemi ulur dhe kemi vendosur qė tė ndahemi pėr tė mirėn e tė dyve.

Mė rėndė e ke pėrjetuar momentin qė ke vendosur pėr ndarje apo idenė se ēfarė do tė ndodhė mė vonė?
Secili imazh i bukur i njė personi publik nuk e tregon brendėsinė e tij. Unė nuk jam e mbrojtur nga emocionet dhe nuk mbaj mbrojtėse tė gjelbėrt nė zemėr. Vendimin e kemi marrė qė tė pasojė diēka mė e bukur. Jam spontane nė kėtė aspekt, mbahem ashtu siē di, pasi jeta mė ka mėsuar tė ecė me kokėn lart.

Do e kishe pak mė tė vėshtirė tė merrje njė vendim tė tillė nėse ndėrkohė do tė kishit zgjeruar familjen?
Nuk jam person qė do tė kisha menduar “ēfarė do tė kishte ndodhur sikur tė ishte”. E jetoj tė sotshmen ashtu siē ėshtė.

Nė ēfarė raporte je tani me ish bashkėshortin?
Kuptohet qė tani momentalisht ka njė vakum mes nesh. Do bazohem nė thėnien se “koha ėshtė ilaēi mė i mirė”. Rilindi ėshtė njė person perfekt, sado qė mediat tė hedhin helm, ne tė dy njihemi shumė mirė. Nė tė ardhmen do ketė njė klimė pozitive dhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar.

Jeni martuar relativisht e re. Cilat ishit tė pritshmėritė tuaja nga martesa si institucion dhe nga ēfarė je dėshpruar mė shumė?
Sa dukem e fortė, ndonjėherė e pranoj se jam naive. Pėrrallat hollivudiane e arritėn qėllimin edhe tek unė, dhe pėr kėtė arsye mendova se martesa ėshtė …., e di qė herėn tjetėr do mendohem mė mirė. Martesa ėshtė institucion deri kur nė mėnyrė perfekte ėshtė tek ne. Nuk mund tė them se martesa si hap ishte gabim tek unė. Mėsova shumė dhe jam pjekur nė njė mėnyrė.

Si ka reaguar familja jote?
Unė jam e lumtur qė rrjedh nga njė familje qė gjithmonė ka njė mendim tė lirė. Prindėrit e mi asnjėherė nuk janė pėrzier nė vendimet e mia sa i pėrket jetės time private. E kam pėrkrahjen e tyre si gjithmonė, edhė nė karrierė edhe nė jetėn private.

Pėr momentin a je emocionalisht e pėrmbushur?
Ėshtė e ēuditshme se shumė gjėra kanė ndodhur dhe unė vėrtetė jam e pėrmbushur. Puna nuk mė jep shumė vend pėr luks emocional. Kėtu janė miqtė e mi dhe si gjithmonė shijoj ēdo ditė nė shoqėri me ta. Ka pak ditė qė jam kthyer nga Turqia, kėtė javė do tė promovoj klipin, muajin tjetėr dhe njė klip tė ri… habitem ndonjėherė nga rrjedh gjithė kjo energji…

Kush pėrkujdeset tani pėr karrierėn tėnde? Kush financon projektet?
Prej disa vitesh kam tė angazhuar njė agjent pėr marrdhėnie me publikun, ai ėshtė Jellmaz Dervishi qė njėherit ėshte dhe redaktor zbavitės nė Alsat-M, ai ėshtė bashkėpunėtori mė i mirė i imi qė kujdeset pėr karrierėn time. Sa u pėrket projekteve, mė shumė i financoj vetė por ka raste kur edhe bashkėpunoj me ndonjė kompani komerciale.

Gazetat gjithmonė shkruajn pėr ty. A je mėsuar tashmė me kėtė prezencė kaq tė madhe mediatike?
Nė fillim nuk kam ditur si tė komportohem por me kalimin e viteve mėsova si tė reagoj dhe nė kohė tė caktuara ēfarė pozicioni tė marr, por mė duhet tė pranoj se muajin e fundit jam shokuar se sa i madh ėshtė kreacioni i mediave. Me tė vėrtetė, nuk e dija qė pėr 24 orė mund tė jem e pranishme nė tė gjitha portalet dhe tabloidet e mundshme shqiptare.

Ke deklaruar se je e destinuar qė jetėn ta kalosh gjithmonė me valixhe nė dorė. Kėnaqesh me tė vėrtetė me njė axhendė tė tillė apo dėshiron njė jetė mė tė qetė?
Nuk e di nėse kėnaqem apo jo pasi tashmė mė ėshtė bėrė pėrvojė. Nganjėherė do tė doja dhe mbyllesha nė njė dhomė pėr tė pushuar, por duke e njohur veten, kjo gjė nuk do tė kishte zgjatur mė shumė se 48 orė. Dua dinamikė dhe sakrifica. Jetoj nė vrap me kohėn!

Pushimet kėtė verė?
Tashmė e kam shfrytėzuar momentin dhe kam pushuar njė javė nė Greqi dhe njė nė Turqi, ku edhe isha e angazhuar me punė. Mė pret njė verė e nxehtė, dhe pėr kėtė nė shtator kam vendosur qė me shoqėrinė time tė udhėtoj drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės me mbrėmje tė ēmendura nė Las Vegas.
Nuk e di nėse kėnaqem apo jo pasi tashmė mė ėshtė bėrė pėrvojė. Nganjėherė do tė doja dhe mbyllesha nė njė dhomė pėr tė pushuar, por duke e njohur veten, kjo gjė nuk do tė kishte zgjatur mė shumė se 48 orė. Dua dinamikė dhe sakrifica. Jetoj nė vrap me kohėn!

Tags: altuna sejdiu, Rilind Reka, Tuna Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin, Tuna Sejdiu
Zbulohen fotot private tė Kastro Zizos me njė vajzė nga Kosova


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Intervista, Lajme, Thashetheme · 0 Komente


Mė shumė sesa humbja e lap topit, Klevis Begės (Kastro Zizo) do t’i ketė ardhur mė keq pėr folderat me foto e materiale personale qė ruheshin nė memorien e tij. Fundjavėn e kaluar, kantautori, i cili ka qenė i ftuar tė kėndonte nė njė club nė Gjilan (Kosovė) para se tė fillonte koncerti, ka harruar laptopin nė tavolinėn ku ishte ulur tė pinte diēka, por kur ėshtė kthyer nuk e ka gjetur mė.

Poseduesi qė nuk dihet kush ėshtė, por qė e ka vjedhur laptopin, ka menduar qė jo vetėm tė mos iė kthejė kėngėtarit pėrsėri, por tė shuajė kuriozitetin e tij duke kontrolluar folderat dhe duket menduar se si t’i shpėrndajė disa foto, qė atij/asaj i janė dukur mė interesante. Kėshtu qė na kanė rėnė nė dorė kėto foto tė Kastros me njė vajzė brune nga Kosova, me tė cilėn ai ėshtė parė tė shoqėrohet shpesh gjatė qėndrimit tė tij nė Prishtinė, por qė asnjėherė nuk ėshtė mundur tė fotografohet nga ndonjė paparac. Ndėrkohė duket se kėto foto ata i kanė shkrepur pėr qejfin e tyre, ndėrsa kanė shkėmbyer moment tė veēanta me njėri-tjetrin.

Tashmė Kastro Zizo, i cili ka vendosur tė lėrė Prishtinėn dhe tė rikthehet nė Tiranė pas divorcit, flet pėr dashurinė dhe muzikėn. Ja ēfarė ka treguar kantautori 26 vjeēar pėr miqėsinė me vajzėn qė shihni nė kėto foto:

Kastro: “Vajza nė foto? Mikesha ime speciale nė Kosovė”
Klevis na kanė rėnė nė dorė disa foto tė tuat me njė vajzė brune, tė cilat janė marrė nga laptopi yt qė tė ka humbur nė Gjilan. Kush ėshtė kjo femėr?

Nė fakt nė atė lap top kisha shumė foto tė ndryshme me shoqe dhe ish-femra tė miat. Fotot pėr tė cilat flisni janė thjesht foto miqėsore tė miat me njė shoqen time nga Kosova.

Ke pasur ndonjė histori dashurie me tė, ke ende? Ē’mund tė na thuash mė shumė?
Ajo ėshtė njė ndėr njerėzit mė tė mirė dhe tė dashur qė kam takuar nė Kosovė. Mund t’ju them vetėm qė ėshtė mikeshė speciale pėr mua!

Je duke jetuar ndonjė histori tė rėndėsishme dashurie pėr momentin?
Nė fakt jam nė hapat e para tė diēkaje tė ēuditshme, por mendoj shumė tė madhe….

Je vetėm 26 vjeē, po pas eksperiencave qė ke kaluar tani e ke mė tė thjeshtė tė biesh nė dashuri apo mė tė vėshtirė?
Varet nga femra… Ndonjėherė ka femra qė mė rrėmbejnė me 10 minuta. Ka dhe shumė tė tjera qė nuk do mė mjaftonin 10 vite pėr t’i dashur!

Duket se tashmė pas kthimit nga Prishtina Kastro ėshtė zhdukur nga qarkullimi. Si po vazhdon jeta jote?
Kjo “zhdukje” nga sytė e tė tjerėve ka qenė shumė e qėllimtė nga ana ime. Ėshtė mė mirė tė merresh me veten dhe njerėzit e tu mė tė dashur ndonjėherė. Por sė shpejti sigurisht qė vullkani do tė shpėrthejė!

Ndėrkohė qė pas kthimit nė Tiranė si vazhdon jeta jote?
Nė fakt po merrem me studion e re dhe me prodhimin e materialeve muzikore pėr kėngėtarėt e tjerė dhe pėr vete. Sė shpejti dalin nė tregun muzikor dy klipe tė reja, ku kėndoj unė. Po ashtu sapo kam mbyllur njė kontratė paraprake me menaxherin e Bob Sinclair. Unė nuk mendoj vetėm pėr verėn, por pėr mė shumė se aq.

Tags: Gjilan, Kastro Zizo, Klevis Bega, Kosovė
MIRJETA “BB”- Fotot hot nė topless tė vajzės seksi qė ka gjetur dashurinė nė Shkodėr


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Big Brother Albania 4, Galeri, Lajme · 0 Komente


[url=http://www.ks-max.com/wp-content/uploads/2011/07/a href=]mirjeta[/url]11-200×300.jpg”>Ajo ishte pa dyshim njė nga vajzat mė seksi qė ka patur ndonjėherė shtėpia e “Big Brother”. Njė miks i lezetshėm i vajzės shkodrane me shumė humor dhe shumė e ēiltėr dhe kulturės angleze ku dhe ka kaluar shumė vite e qė natyrisht kanė lėnė shumė gjurmė nė formimin e saj si vajzė pa komplekse por qė di se ēfarė do nga jeta.

Nėse shumica prej jush kanė fiksuar nė mendjen e tyre gjatė qėndrimit tė saj nė “Big Brother” lidhjen me Marjelin e cila dihet qė pėrfundoi sapo “Big Brother” mbylli siparin, nė fakt pėr Mirjetėn tani ka filluar njė reality akoma mė interesant se ai qė ne kemi parė 24 orė nė ekran. E ikur nga Shqipėria nė moshėn 16 vjeēare, Mirjeta pėrveē lidhjes shpirtėrore, nuk kishte asnjė gjurmė apo ndjesi se si mund tė jetė jeta sot nė Shqipėri, pasi kėtu kishte ardhur vetėm me pushime pa mundur tė jetojė si ēdo qytetar i kėtij vendi, me njė axhendė tė punėve tė pėrditshme. Sot ajo ia ka dhėnė kėtė shans vetes dhe ka vendosur qė tė paktėn deri nė fund tė verės tė jetojė mes Tiranės dhe Shkodrės. Nė Shkodėr ajo dhe familja e saj kanė blerė dy hyrje pallati nė njė zonė shumė tė mirė dhe Mirjeta kujdeset pėr to gjatė qėndrimit aty si dhe del me miqtė. Ndėrkohė kur vjen nė Tiranė takohet me miqtė e ri qė gjeti nė “Big Brother”, madje edhe me ato qė dukej se nuk mund tė vijojnte miqėsia mė tej.

Tė gjithė tė ēmendur pas Mirjetės

Ėshtė e pamundur qė nėse kalon Mirjeta nė rrugė, njerėzit tė mos e kthejnė kokėn. Me njė gjatėsi prej 175 cm, plus taka shumė tė larta dhe me njė trup prej modeleje, Mirjeta i bėn pėrshtypje tė madhit e tė voglit me njė pamje perfekte dhe me njė veshje natyrisht shumė interesante. Ne vendosėm tė ndjekim nė fshehtėsi njė ditė tipike tė Mirjetės nė Tiranė dhe ja ēfarė zbuluam. Mėngjesi pėr tė nis vonė, diku nga ora 10-11 paradite. Mė pas ajo merr rrugėn diku nga Shallvaret dhe ndalon tek sallon bukurie “Sharm Eterne” qė ndodhet nė kėtė zonė. Mbas rreth njė ore del prej andej me njė look perfekt, krehje dhe makiazh shumė tė mirė. Nga ēanta e madhe qė ka nė krah tė duket se ėshtė bėrė gati pėr plazh dhe nė fakt nuk gabojmė kur shikojmė qė makina e saj merr drejtim nga rruga e Elbasanit, tek kompleksi “King House”. Dhe ja, mė nė fund hiret e saj janė njė mister qė po zbulohen pak nga pak… Rrobat e banjos pink me disa zemra tė zeza, ajo i ka kombinuar shumė bukur me aksesorėt dhe tashmė ėshtė gati pėr tė marrė rrezet e diellit qė nė Angli i mungojnė shumė. Por sapo kalojnė rreth dy orė, pjesa e sipėrme e bikinit fillon t’i bėhet e bezdisshme dhe pikėrisht nė kėto momente paparaci ynė mund tė bėjė fotografitė qė janė aq shumė tė dėshiruara. Mirjeta tashmė ėshtė nė topless dhe siē mund ta shikoni gjoksi i saj ka formė fantastike. E meqė ra fjala tek gjoksi, Mirjeta asnjėherė nuk e ka pranuar se gjoksi i saj ėshtė i bėrė, por madje ka thėnė se kjo ėshtė diēka gjenetike pasi tė gjitha femrat e fisit tė saj kanė gjoks tė bukur.

Dashuria qė e mban ‘peng’ nė Shqipėri

Po pse po rri kaq gjatė nė Shqipėri Mirjeta kur ajo vetė ka thėnė qė ka njė jetė tė ngritur tashmė nė Londėr, njė punė stabėl, njė shoqėri dhe sigurisht familjen e saj? Shumė prej nesh pėrgjigjen mund ta japin kėshtu; me tė vėrtetė Mirjeta i ka tė gjitha nė Angli por ama kėtu ėshtė personazh publik ndėrsa andej ėshtė anonime dhe nuk ka mė bukur sesa kur tė njohin tė gjithė pasi ndjehesh e pėrkėdhelur kudo ku shkon. Pra Mirjeta nuk do ta lėrė t’i iki ky moment fame dhe po e shijon atė nė maksimum, por sigurisht pjesėn mė tė madhe tė kohės e kalon nė Shkodėr.
Pas ndarjes nga Marjeli kishim shumė kuriozitet tė mėsonim se ēfarė po ndodh me jetėn e saj dhe nė fakt disa miq na rrėfyen se Mirjeta ėshtė lidhur me njė djalė shkodran shumė simpatik por njohja mes tyre ėshtė e freskėt fare, disa javore. Duket se ata e kanė marrė me shumė ngč njohjen e tyre por ama plazhin e bėjnė bashkė, natyrisht tė shoqėruar shpesh edhe nga miqtė e pėrbashkėt. Se si do tė shkojė kjo lidhje, a do tė rrijė pėrfundimisht Mirjeta nė Shqipėri apo do ta marrė djalin misterioz nė Londėr ashtu siē pat menduar edhe pėr Marjelin, kėtė mbetet ta shikojmė mbase nga fundi i verės kur dielli do fillojė tė mos ngrohė mė aq shumė dhe Mirjetės mund t’i bjerė interesi pėr njė vend ku vjeshta ngjan aq shumė me ditėt e zakonshme nė Londėr.
[Show as slideshow]
[View with PicLens]Tags: BB, Big Brother Albania, Fotot hot nė topless, Marjeli, Mirjeta, Mirjeta Foto Hot, Seksi, seksi mirjeta
Big Basta feston 25-vjetorin


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Intervista, Lajme · 0 Komente


U duk se u gėzuan tė gjithė pėr Bigun. Njė kupė tė qeltė, si dhurata ideale pėr ditėlindjen e 25-tė dhe muzikėn e tij hip hop. Vit i bukur ky pėr Gerald Xharin i njohur si “Big Basta” duke filluar me klipin “Start”, shumė krijime pėr artistėt e tjerė dhe njė garė ndryshe nė “Dancing with the stars”. Reperi tregon pėr emocionet e ēmimit “Netėt e Klipit Shqiptar”, me njė kėngė dedikuar muzikės sė tij, dhe planet e verės nė bashkėpunimet me Jonida Maliqin, Mc Kresha, Lirical Son, Dj Blond e artistė tė tjerė:

Big Basta fiton kupėn e “Netėt e Klipit” njė ditė para ditėlindjes sė 25-tė. Si u ndjeve, e prisje kėtė ēmim, si do ta komentoje kėtė moment tė karrierės tėnde?

Nė fakt nė festivalin “Netėt e Klipit Shqiptar” konkurruan shumė video tė arrira nė tė gjithė komponentėt e tyre nga Shqipėria, Kosova, Maqedonia e Diaspora. Shpresat ekzistonin dhe nuk e prisja, por natyrisht pėrjetova emocione tė bukura pasi u ndjeva i shpėrblyer nė artin tim. “E kam pėr zemėr kėtė klip me muzikė tė Edlir Begollit e mbėshtetjen e “Zoom production” dhe Supersonic Production. “Muzikės sime” ėshtė kripi, ku pėrveē pranisė sė kėngėtares Beatrix Ramosaj, pas kuintave nė xhirimet qė u bėnė nė Teatrin e Kukullave kanė qenė dhe 25 ēuna Tirone, miqtė e di qė mė kanė mbėshtetur.

Pse mendon se e fitove ti kėtė edicion tė 10-tė tė “Netėt e Klipit”. Ēfarė ėshtė pėlqyer te kjo kėngė?

“Muzikės sime” ėshtė kėngė e veēantė sepse i dedikohet pasionit tim pėr muzikėn qė unė bėj, mėnyrėn se si e perceptoj kėtė rrymė pėr ta realizuar pastaj sa mė bukur.

Ėshtė folur pėr njė klip tė ri tashmė, ku ti e vėshtron botėn nga galaktika. Ēfarė mund tė na zbulosh?

Po ėshtė njė kėngė e re me titull “Bounce With The Star” , pėr krijimin e tė cilit unė jam frymėzuar nga gara ime nė “Dancing with the stars”. Shumė shpejt kėnga do tė shoqėrohet me njė videoklip. Nė kėngė flas pėr bashkėpunėtorėt e mi dhe Tiranėn tonė, ashtu siē do ta dėshironim tė ishte. Do tė ketė atmosferė verore qė tė bėn tė ndihesh nė ekstazė dhe i gėzuar. Nė klipin qė po realizohet nga kompania serioze “Pulla”, do tė shihni protagonistė disa artistė tė njohur.

Do tė shohim sėrish njė reper tipik, apo gara e “Dancing” tė ka frymėzuar pėr t’u shfaqur me veshjen e zotėrisė?

Tek ky klip nuk do vishem mė me veshje hip hop-sti edhe pse prapė pėrfaqėsoj rrymėn time nė muzikė. Kam menduar tė shfaqem ndryshe kėsaj here me kėmishė e kostum serioz, si njė djalė tashmė i pjekur nė 25 vjetorin tim.

Tashmė emri yt pėrmendet shumė mes artistėsh, ē’mund tė na tregosh ndonjė bashkėpunim tė ri?

Ka pėrfunduar regjistrimi i kėngės “Kodi Sekret” ft. Real 1, pjesė e albumit “G Classic” nga Dj Blunt. Shumė shpejt edhe klipi i kėsaj kėnge.

Tags: Big Basta, Dancing with the Stars, Dj Blond, Feston 25 vjetorin, Jonida Maliqin, Kodi Sekret ft. Real 1 G Classic 2011, Lirical Son, MC Kresha, Netėt e Klipit, Netėt e Klipit Shqiptar
Argoneta, shqiptarja e parė qė zhvishet nė Zvicėr


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Galeri, Lajme · 0 Komente


Argoneta ėshtė njė tjetėr emėr qė po shokon opinionin shqiptar dhe atė zviceran. Nuk ėshtė modele, e as kėngėtare e aktore e famshme pėr tė cilėn tė gjithėve do t’ju tėrhiqte vėmendjen, por thjeshtė njė shofere e trolebusėve nė Zvicėr qė kėto ditė po shokon tė gjithė opinionin atje por dhe tek ne pėr guximin qė ka marrė si femėr qė tė zhvishet.

Ajo nis njė automjet (makinė) tė gjatė 26 metra qė ka vende pėr 220 pasagjerė. Ėshtė 29 vjeēe dhe ka kohė qė bėn xhirot me trolebus nėpėr rrugėt e Zyrihut. Mė parė ajo ka pėrfunduar njė trajnim si njė fizoterapiste pėrveē trajnimit qė ka pėrfunduar si njė profesioniste e make-up, por nuk ka punuar shumė kohė nė profesionet e saja. “Profesionet tipike mashkullore gjithmonė mė kanė hipnotizuar ”, – ka theksuar nė intervistėn e saj dhėnė tė pėrditshmes zvicerane “Spic”, pėr tė cilėn edhe ėshtė zhveshur. Qėllimi i Argonetės ėshtė qė nė tė ardhmen tė bėhet pilote.

“Dje kam pasur provimin dhe e kam bėrė mirė” rrėfen ajo. Argoneta ėshtė nga Kosova por jeton e vetme nė Zvicėr, por bashkohet me prindėrit dhe vėllezėrit e motrat vetėm pėrmes fotografive, nė mėnyrė vituale. Pasi gazeta nė fjalė ka fotografuar Argonetėn, kolegėt e saj tė punės ishin shumė entuziastė. “Ne kurrė nuk e kemi parė atė kėshtu”, kanė theksuar ata ndėrsa Argoneta pa spekticizėm dhe krenari tregon: “Me mua ēdo gjė mund tė ndodhė”.
[Show as slideshow]
[View with PicLens]Tags: Argoneta, shqiptarja, zhvishet ne zvicerr
Skandal, Valton Krasniqi ngatėrron orėn dhe nuk paraqitet nė koncert nė Tiranė


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Lajme · 0 Komente


Njė mega reklamė pėr koncertin e Valton Krasniqit nė Tiranė e realizuar pėr disa ditė me rradhė si duket shkoi huq. Kėngėtari nuk ėshtė paraqitur nė koncert pasi kishte ngatėrruar orėn e paraqitjes pėr shkak tė keqinterpretimit nga ana e kėngėtarit e orarit tė cilin ia kishin thėnė organizatorėt.

Koncerti ishte paraparė tė mbahet nė taracėn Resort nė Tiranė dhe ka pasur cilėsinė e njė beach party por Valtoni ishte ngatėrruar dhe nė vend qė tė udhėtojė drejt Tiranės pėr tė qenė prezent nė orėn 12 tė ditės, ai ka menduar se mbrėmja do tė mbahej diku rreth orės 24 nė mesnatė ku si zakonisht organizohen mbrėmjet gjatė sezonit. Valtoni ndihej shumė keq pėr kėtė rast pasi kishte mėsuar se nė koncert kishin ardhur shumė njerėz pėr tė ndjekur performancėn e tij dhe me kėtė rast kishte dashur dhe tė kėrkojė falje pėr gabimin tė cilin e kishte bėrė ai dhe stafi i tij qė merren me organizimin e koncerteve.


Zhaku nė plazh, me boksera dhe pa forma


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 9, 2011 in Lajme, Thashetheme · 1 Koment


Qė Zhaku e ka problem tė zhvishet plotėsisht nė plazh, kjo gjė po vėrtetohet ēdo verė. Ashtu si vitin e kaluar ku paparaci ynė e fotografoi vajzėn plangprishėse tė spektakleve, nė Drimades e mbuluar kokė e kėmbė me shall, kėtė herė ka arritur ta fotografojė ndėrsa del nga deti.

Kanė rėnė nė sy rrobat e saj tė plazhit, qė janė tė kuqe nė pjesėn e sipėrme dhe boksera tė zeza poshtė. Gjithashtu duken mjaft mirė linjat e saj gjithmonė elegante. Kėto ditė tė nxehta Zhaku ka gjetur kohėn tė udhėtojė nė fundjavė drejt plazhit tė Drimades, qė ėshtė dhe vendi i saj i preferuar. Prej pak muajsh ajo drejton njė program televiziv me titull “Zhoushou” nė kanalin T nė Digitalb. Programin e ka konceptuar si njė parodi mbi televizionet, shoqėrinė dhe politikėn shqiptare.

Ndėrkohė qė nė eksperimentimet e saj tė shumta mbi artin ėshtė dhe muzika. Zhaku ka realizuar edhe njė album muzikor, pjesė e sė cilit ishte dhe kėnga “Mos voto”, ku sė bashku me Kastro Zizon bėnte thirrje pėr bojkot nė zgjedhje.

Tags: me boksera dhe pa forma, Zhaku, Zhaku nė plazh
Genta Lanson klipi e saj mė tė ri “Guximi” nė bashkpunim mė DJ Dalool


Postuar nga Argjend Hajdinaj mė July 2, 2011 in Lajme, Muzik, Video · 0 Komente


Kėngetarja Genta Ismajli ka lansuar klipin e saj tė ri te titulluar “Guximi”.

Pėr realizimin e kėsaj kėnge Genta ka bashkpunuar me Lulzim Abdullahu (DJ DALOOL) ndersa videoklipi ėshtė realizuar nga produksioni “Entermedia”.

Pėr ta shkarkuar kėngen e Genta Ismajli feat. DJ Dalool – Guximi 2011 klikoni /Genta%20Ismajli%20feat.%20DJ%20Dalool%20-%20Guximi%20.mp3]kėtu

Ndėrsa klipin e kėsaj kėnge mund ta shikoni mė poshtė:Tags: Dj Dalool, Genta, Genta Ismailji, Genta Ismajli feat. DJ Dalool - Guximi 2011, Guximi
Faqja e 1 nga 3412345...102030...»Faqja Fundit »


2010 2011 Adelina Adelina Berisha Adelina Ismajli adelina tahiri altuna sejdiu Aurela Gaēe Big Brother Albania Big Brother Albania 4 Capital-T dafina Dafina Zeqiri Domenika elvana elvana gjata Entermedia ermal fejzullahu ermali Genta Genta Ismajli Getoar Selimi Kaltrina Selimi Kenga Magjike 2010 leonora Leonora Jakupi Linda Halimi MC Kresha NOIZY Nora Istrefi Rozana Radi Rrezarta Shkurta Seldi Shpat Kasapi Sinan Hoxha Skillz thashetheme Tuna Vesa Luma Vipat Shqiptare Zajmina Vasjari Zanfina zeqiri Ēiljeta Ēiljeta xhilagaBlogroll


Video KlipZonė e Sponsorve Tanė

if (window.ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 ){ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+= 1;}else{ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 =1;}
setTimeout("showAdsforContent(3723,120,615,'http://www.kosoft-ads.com/publisher-show-ads.php',"+ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+",'ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7')",1000*(ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 -1));
ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7_3723_position=0;

if (window.ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 ){ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+= 1;}else{ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 =1;}
setTimeout("showAdsforContent(3724,160,615,'http://www.kosoft-ads.com/publisher-show-ads.php',"+ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+",'ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7')",1000*(ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 -1));
ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7_3724_position=0;

if (window.ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 ){ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+= 1;}else{ ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 =1;}
setTimeout("showAdsforContent(3722,160,75,'http://www.kosoft-ads.com/publisher-show-ads.php',"+ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7+",'ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7')",1000*(ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7 -1));
ads_b2dcb511a0b3a4581505db7746a3bcd7_3722_position=0;


Kliko Play Dhe Degjo Radio-Alba.com


Ndegjo Radion nė formate tė ndryshme mjafton vetėm tė klikoni mbi njė nga ikonat mė poshtė.Vizitorė Nė Linje

7 Vizitorė Nė Linje
Radio Streaming


" Radio Streaming Pako - 1 "

> 50 Dėgjues
> 32 Kilobytes pėr second
> Pa Fund Trafik Mujor
> Pagesa Vjetore
> Qmimi 49.99 €/Viti

" Radio Streaming Pako - 2 "

> 100 Dėgjues
> 64 Kilobytes pėr second
> Pa Fund Trafik Mujor
> Pagesa Vjetore
> Qmimi 99.99 €/Viti

" Radio Streaming Pako - 3 "

> 500 Dėgjues e mė shumė
> 64 Kilobytes pėr second
> Pa Fund Trafik Mujor
> Pagesa Vjetore
> Qmimi 180 €/Viti

Kontaktoni:E-mail: info@jusaweb.comTelefon: +37744365206Galeri

[url=http://www.ks-max.com/foto/dafina-zeqiri-halloween/dafina-zeqiri-halloween (9).jpg][/url] [url=http://www.ks-max.com/foto/dafina-zeqiri-halloween/dafina-zeqiri-halloween (1).jpg][/url] [url=http://www.ks-max.com/foto/dafina-zeqiri-halloween/dafina-zeqiri-halloween (10).jpg][/url]

Arkiva


Komentet e fundit


Postimet e fundit


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
TUNA SEJDIU: “Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: