ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 American Idol: Kosovarja na mori zemrat (VIDEO)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: American Idol: Kosovarja na mori zemrat (VIDEO)   Sun Feb 06 2011, 15:24Mbrėmė, nė edicionin e nėntė tė kėtij spektakli, nė njė konkurrim nga mė prestigjiozet nė SHBA, edhe kosovarja e re, me paraqitjen e saj dinjitoze mori vlerėsimin absolut tė jurisė dhe do tė jetė garuese e ardhshme nė kėtė show amerikan.


Ėshtė Melinda Ademi, e cila ka qenė refugjate nė kampet e Maqedonisė, por sė bashku me prindėrit e saj iu largua luftės dhe masakrės sė krye-kasapit tė Ballkanit, Milosheviqit, nė vitin 1999, pėr nė botėn e lirė.


"Viti i tmerrshėm i njė gjenocidi tė paparė, kur rrezikohej deri nė shfarosje populli shqiptarė”, pėrkujtuan mbrėmė prindėrit e Melindės skenat e 1999. Rrėfimi i tyre, shoqėrohej me sekuenca televizive, pėrmes tė cilave, miliona shikues amerikan kanė parė, pamjet tragjike, tė shqiptarėve qė largoheshin me dhunė dhe forcėn e ushtrisė e policisė serbe.


Rreth njė milion shqiptarė mes tyre edhe gra, fėmijė pleq, shqiptarė, edhe tė sėmurė e tė rraskapitur lanė shtėpitė e tyre nė vitin 1999".


Mirėpo, ja qė fati e solli tė paktėn fėmijėt e tyre refugjatė, dhe vajza e tyre, 16 vjeēare tė "kapė" edhe "Eldoradon".


Vajza e ēiftit Ademi, tani ka fituar shansin e parė, qė njė ditė "mund tė hidhet nga ‘trampolina’ e yjeve tė kėngės Amerikane, pėr suksese”.


"Trupi" gjykues," Randy Jackson, kėngėtari Jackson, aktorja, Jennifer Lopez dhe Steven Tyler, mbrėmė nė fillim tė edicionit tė 9-tė thanė se" Familjarėt s'ka dyshim qė ndihen tė privilegjuar pėr fėmijėt e tyre nė "American Idol", njofton korrespodenti i agjencisė sė lajmeve INA nė Nju Jork.


Ndėrkaq, portali amerikan, CMR (Current Movie Reviews) pėrshkruan pjesėmarrjen e kosovares tė mėrkurėn mbrėma si njė sensacion tė vėrtetė, tė cilėt vlerėsojnė se me Melinda, me kėtė tempo, mund tė arrij shumė larg nė kėtė garė.


“Unė besoj se kjo vajzė do tė arrij shumė larg nė kėtė garė sepse, jo vetėm se ajo ėshtė e talentuar, por se Amerika atė tashmė po e do”, shkruan ky portal pėr konkurrenten kosovare.


Nė profilin e saj nė Facebook, Melinda Ademi shkruan: "Unė jam Melinda dhe unė jam 16 vjeēare. Unė dua tė kėndoj! Gjėja mė e dashur gjithė jetėn time, ėshtė veēse tė kėndojė dhe kėtė e kam nisė qė unė kur isha vajzė e vogėl. Ėndrra ime ėshtė qė tė bėhem njė artiste e madhe. Unė e di se ėndrrat e mia janė tė mėdha, por unė do tė jap gjithė atė talentin tim - pėr tė arritur atė megjithėse dhe sfida qė kam pėrpara ėshtė e madhe". /ina/zėri/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
American Idol: Kosovarja na mori zemrat (VIDEO)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: