ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Ishte vit i begatshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Ishte vit i begatshėm   Sat Jan 01 2011, 11:13Teksa po numėrohen ditėt e fundit tė vitit 2010, secili kthehet prapa nė kohė pėr tė shikuar tė arriturat dhe sukseset e bėra gjatė tėrė vitit.


Pėr kėngėtaren Teuta Kurti, viti qė po e lėmė pas ka qenė vazhdimėsi e sukseseve private dhe profesionale.


Kurti shprehet pėr "Zėrin" se gjatė kėtij viti ka pasur njė mori suksesesh dhe ka qenė njė vit shumė i begatshėm pėr tė. "Fatmirėsisht jo vetėm ky vit, por edhe vitet paraprake kanė qenė shumė tė mira pėr mua.


Kam pasur shėndet tė mirė, harmoni nė familje dhe suksese nė karrierė dhe nė fakultet", theksoi ajo. Teuta edhe pse nuk ka lansuar shumė kėngė kėtė vit, asaj i mjaftoi qė mė kėngėn “Mos pi mo” tė marrė pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike 2010” dhe tė shpėrblehet me ēmimin “Best Dance”.


“Pavarėsisht fitova apo jo, ēdo pjesėmarrje e imja nė festivale, pėr mua ėshtė njė shkollė dhe mė jep imunitet qė tė punoj mė tutje. Ndėrkaq, kur shpėrblehem, atėherė ėshtė edhe njė forcė mė tepėr qė unė tė mos zhgėnjej publikun. Ēmimin qė e mora nė “Kėngėn Magjike 2010” ėshtė i treti qė vlerėsohem nga ky festival.


Publiku e ka pritur shumė mirė kėngėn time, organizimi ka qenė shumė nė nivel dhe unė kam respekt tė veēantė pėr producentin dhe organizatorin e kėtij festivali, Ardit Gjebrean” shprehet ajo duke theksuar se kėsaj kėngė nuk do t’i bėjė videoklip. “Kėngėt e festivalit tė ‘Kėngės Magjike’ promovohen shumė, kėshtu qė pse t’i bėj videoklip kėsaj kėngė kur mundem tė realizoj njė kėngė tė re tė shoqėruar me videoklip”, mendon ajo.


Nė pėrgatitje tė njė balade


Ndėrsa thotė se mė mirė tė bėn njė kėngė tė re me videoklip, atėherė sigurisht se edhe kureshtja e lexueseve ėshtė qė ta di mė shumė se kur do ta shohin kėngėn e re tė saj. “Jam nė pėrgatitje tė njė balade pėr tė cilėn nuk kisha dashur tė jap shumė detaje para finalizimit tė cilėn mendoj qė ta editoj kah fundi i janarit bashkė me videoklip”, tregon Kurti, e cila po ashtu ėshtė duke u pėrgatitur qė nė qershor edhe tė magjistrojė nė degėn e muzikės.


Mė tutje, Teutėn nuk e lamė rehat pa e pyetur edhe rreth martesės sė saj pėr tė cilėn kohė mė parė pėr “Zėrin” pati thėnė se ajo mund tė ndodhė nė fillim tė 2011-ės. “Nuk kemi caktuar ende datė tė dasmės, por dasma po vjen gradualisht”, tha Teuta, e cila shfrytėzoi rastin qė tė gjithė lexuesve tė gazetės sonė t’ua urojė festėn e Vitit tė Ri!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Ishte vit i begatshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: