ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Ku do ta presin tė njohurit tanė Vitin e Ri?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Ku do ta presin tė njohurit tanė Vitin e Ri?   Sat Jan 01 2011, 11:051/3

Kur tė gjithė mblidhen dhe grumbullohen pranė familjeve tė tyre pėr ta pritur ndėrrimin e moteve, shumė nga emrat e njohur tė estradės ora 24:00 do t’i zėrė me mikrofon nė dorė duke kėnduar pėr simpatizuesit e kėngėve tė tyre. Tė lexojmė se kush do tė kėndojė e kush do tė festojė nė familjet e tyre nga tė njohurit tanė?


Sabri Fejzullahu, kėngėtar: “Edhe kėtė vit do tė jam me ata qė i dua shumė dhe qė i kam zemėr, pra me publikun dhe adhuruesit e mi. Mė 31 dhjetor do tė kėndoj pėr mėrgimtarėt tanė qė jetojnė nė Zvicėr, mė 1 janar nė Gjermani kurse mė 2 prapė do tė kthehem nė Zvicėr pėr tė festuar me bashkatdhetarėt tanė qė jetojnė atje”.


Loreta Kaēka-Lori, kėngėtare: “Ka dhjetė vjet qė unė pėr shkak tė punės nuk mund t’i festoj mė prindėrit e mi. Kjo po mė mungon, megjithatė kėtė zbrazėtirė ma plotėsojnė adhuruesit e mi, me tė cilėt gjithmonė ngrinim gotat kur ora shėnon 24:00. Edhe kėtė vit do tė jam bashkė mė ata. Natėn e parė, pra mė 31 dhjetor, do tė kėndoj nė Shkup, mė 1 janar do tė jam nė Preshevė nė restorantin “Standard – Nexha”, ndėrsa mė 2 janar do tė kėndoj nė restorantin “Moni” nė Kaēanik”.


Arbnore Ademaj – “Miss Kosova 2007”: “Gjithmonė natėn e parė tė Vitit tė Ri e festoj me familje. Ata janė njerėzit mė tė dashur pėr mua dhe meritojnė qė tė jem nė mesin e tyre dhe bashkėrisht tė presim ndėrrimin e moteve. Ndėrsa, nė netėt tjera kam menduar qė tė dal mė shoqėri. Ende nuk kam vendosur se ku do tė jam, por mendoj se njė natė ta kaloj nė ndonjė mbrėmje nė Pejė dhe njė tjetėr nė Prishtinė”.


Shkurte Fejza, kėngėtare: “Pėr ne kėngėtarėt kjo ėshtė punė dhe kur tė gjithė festojnė me familjet dhe tė afėrmit ė tyre, ne duhet t’i argėtojmė. Edhe pse na mungojnė kėto festa familjare, megjithatė edhe ne kėnaqemi duke festuar mė publikun tonė. Kėtė vit unė mė 31 dhjetor dhe 1 janar do tė kėndoj nė Zvicėr, kurse mė 2 jemi nė bisedime me disa vende por ende nuk e kam pėrcaktuar”


Rasim Thaēi-Cima, humorist: Pas tridhjetė vjetėsh kėtė vit do tė jam nė familjen time me gruan dhe fėmijėt e mi. Gjatė kėtyre viteve asnjėherė nuk kam mundur qė ta festojmė njė motmot sė bashku, prandaj ėshtė njė gėzim edhe pėr mua por edhe pėr familjen time se kėtė vit do tė jemi sė bashku. Nuk do jam pjesė e asnjė koncerti nė asnjėrėn natė tė kėtyre tri netėve festive.


Adelina Tahiri, kėngėtare: “Pėrkundėr ofertave tė shumta qė kam pasur pėr tė kėnduar nė shumė vende tė ndryshme, kam vendosur qė kėtė vit tė mos kėndoj askund. Do tė vijnė disa familjarė tė mi nga bota e jashtme dhe kemi vendosur qė familja ime bashkė mė ta tė presim dhe festojmė nė Prishtinė. Kėtė vit nuk do tė kėndoj pėr publikun, por pėr familjen time”


Fatmir Krasniqi - F-Kay, kėngėtar: “ Kėtė vit Vitin e Ri do ta pres me adhuruesit e mi. Mė 31 dhjetor dhe 1 janar do tė kėndoj nė “Insomnia”, ku natėn e dytė bashkė mė mua do tė jetė edhe Blero, kurse mė 2 janar prapė me Bleron do tė kėndojmė nė Mitrovicė”.


Gjyste Vulaj, kėngėtare: “ Viti i Ri do tė mė gjejė nė Amerikė duke kėnduar dhe festuar me bashkatdhetarėt tanė. Natėn e ndėrrimit tė moteve do tė kėndoj “live” nė “Pennsolvenia”, mė 1.01.2011 do tė kėndoj nė “The Grand Prospect” Hall’ Brooklyn nė Nju-Jork. Pas pėrfundimeve tė koncerteve nė Amerikė, mė 5 janar do tė udhėtoj pėr pushim disa ditėsh nė Florida-Majami, kurse nga 15 dhjetor bashkė me gjithė familjen do tė shkojmė pėr pushime nė Egjipt”.Linda Markaj, modele: “ Nė familjen tonė nata e parė festohet gjithmonė sė bashku, kėshtu qė edhe kėtė vit do ta festojmė tė mbledhur tė gjithė nė familje. Pas orės 24:00 do tė dal pėr ta vazhduar festėn nė ndonjė vend ku atmosfera ėshtė mė e mira. Mė 1 janar nuk kam vendosur, kurse mė 2 kemi menduar qė bashkė me kolegėt e fakultetit tė festojmė nė ndonjė vend tė preferuar nė Prishtinė”.


Teuta Krasniqi, aktore: Qė nga koha kur kam qenė unė shtatzėnė nė Tarėn, jemi dakorduar bashkė me Bleron qė vitin e parė tė Vitit tė Ri ta festojmė sė bashku nė familje. Siē dihet Blero qė shtatė vjet ka punuar, edhe kėsaj herė ka pasur shumė ftesa nga diaspora pėr tė kėnduar, por pėr shkak tė premtimit tė njėri-tjetrit, ai i ka refuzuar tė gjitha. Natėn e parė do ta festojmė vetėm unė, Blero dhe Tara, ndėrkaq dy netėt tjera Blero ka me kėnduar e unė do tė festojmė te familja ime.


Edita Sopjani, kėngėtare: “Zakonisht natėn e parė e festoj nė gjirin familjar, natėn e dytė mė shoqėrinė time nė ndonjė nga mbrėmjet qė do tė organizohen, ndėrsa pak ditė mė vonė do tė kėndoj nė Zvicėr”.


Arta Arifi, modele: “Vitin e Ri do ta festoj me familjen time dhe djalin, Gjinin, natėn e dytė do tė dal me shoqe nė ndonjė vend, ku do tė organizohet mė sė miri nė Gjilan”.


Malėsori, kėngėtar: Kanė kaluar 7- 8 vjet qė nuk kam mundur ta festoj Vitin e Ri nė familjen time, dhe kėtė vit kam menduar qė tė shkoj te familja ime nė Mal tė Zi. Do tė vijnė shumė familjarė nga Evropa dhe besoj se do tė kėnaqemi duke festuar sė bashku. Netėt tjera mė siguri se do dalim me shoqėrinė time tė atjeshme dhe do tė argėtohemi dhe festojmė sė bashku.


Laureta Meēi, aktore, kėngėtare: “Netėt e festės sė Vitit tė Ri do t’i kaloj pranė familjes sime nė Athinė, Greqi. Puna dhe angazhimi im nė Amerikė, mė ka bėrė qė pėr shumė vite tė mos arrij tė festoj mė familjen time, kėshtu qė kėtė vit, jam e lumtur qė do tė jam pranė tyre”.


Teuta Kurti, kėngėtare: "Ka gjashtė-shtatė vjet qė unė nuk e kam pritur festėn e Vitit tė Ri nė shtėpi, dhe kjo mė ka munguar kėshtu qė kėtė vit do tė jam me familjen time, ndėrsa nė netet tjera ndoshta bashkė me tė fejuarin Dardanin dhe shoqėrinė tonė do tė shkojmė nė Rugovė".


Orgesa Hoxha - modele : “Deri nė orėn 24.00 do tė jam nė familje, pas kėsaj ore festėn do tė dal mė shoqėri nė ndonjė mbrėmje festive. Ndėrkaq pėr netėt tjera ende nuk kam vendosur”.


Hysni Klinaku- kėngėtar: “Me datėn 31 do tė jam sė bashku mė familjen time tė gjėrė, me 1 dhe 2 janar do tė kėndoj nė restorantin “Brilant” nė dalje tė Prishtinės. Shpresojmė se do tė kalojmė mirė gjatė tri netėve”.


Orinda Huta - kėngėtare: "Vitin e Ri do ta pres nė familjen time, sepse ka tri vite qė nuk e kam festuar mė tė shtėpisė sime. Dua qė kėtė vit tė festoj dhe tė kėnaqėm sė bashku me ta"


Hekuran Krasniqi - kėngėtar: Pas dhjetė vitesh, kėtė vit kam vendosur qė ndėrrimin e motmoteve ta pres nė familjen time bashkė mė bashkėshorten dhe vajzėn e vogėl e cila sivjet na ėshtė ardh nė jetė. Me 1 janar do tė kėndoj nė klubin “Duplex” nė Prishtinė, ndėrsa me datėn 2 ėshtė organizuar njė parti shoqėrorė ku jam i ftuar pėr tė i argėtuar”.


Yllka Deliu - kėngėtare: Festen e Vitit tė Ri do ta festoj bashkė mė familjen time nė Skenderaj. Natėn e parė e kam njė ofertė pėr tė kėnduar, por ende asgjė nuk ėshtė konkretizuar, ndėrkaq natėn e tretė do tė festoj mė shoqėrinė time nė Prishtinė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Ku do ta presin tė njohurit tanė Vitin e Ri?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: