ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Kėngė pėr meshkujt “Fancy”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Kėngė pėr meshkujt “Fancy”   Sun Dec 19 2010, 10:59Jo vetėm qė e quajnė Linda Zanzi, por kėtė emėr ajo e pėrdor kudo qė prezantohet. Dhe vėrtet ėshtė “zanzi”. E bukur dhe sharmante, kėngėtarja Linda ka mbi tre vjet qė ka hyrė nė tregun muzikor, por sukseset e saj vijojnė njėri pas tjetrit.


Deri mė tash ajo ka realizuar katėr kėngė. Kėngėn “Ke gabuar” e kishte interpretuar nė spektaklin “Miss Kosova Universe 2009”, ndėrsa nė po tė njėjtin vit nė festivalin “Poli Fest 2009” u shpėrblye me ēmimin pėr kompozimin mė tė mirė.


Pa i shijuar ende sukseset e lartė cekura, Linda sjell para simpatizuese tė saj kėngėn e re tė realizuar mė videoklip, i cili ėshtė edhe i pari nė karrierėn e saj muzikore. “Kėnga ėshtė e punuar gjatė verės por pėr shkak tė disa angazhimeve tė tjera nuk kam mundur ta publikoj deri tash.


Kėnga titullohet “Fancy” e cila ėshtė me tekst dhe kompozim tė Sajmir Dėrgutit nga Shkupi”, u shpreh Linda pėr “Zėrin” tė mėrkurėn nė mbrėmje kur promovoi edhe kėtė kėngė nė café bar “Contra” nė Prishtinė. Sipas saj, tema e kėngės iu kushtohet djemve “Fancy” tė cilėt depilohen heqin vetullat, mirėpo edhe pse ajo e kėndon kėtė kėngė, personalisht nuk i pengojnė kėto gjėra tė meshkujve. “Unė nuk jam kundėr meshkujve qė depilohen, pėrkundrazi mua mė pėlqejnė ata meshkuj, mė pėlqejnė kur ata bėjnė ushtrime dhe ndėrtojnė trupin e tyre, por jo edhe ata qė kalojnė nė ekstreme dhe nuk dallojnė nga femrat.


Mua mė ka pėlqyer ky tekst dhe kam pas dėshirė qė ta kėndoj”, deklaron vajza “zanzi”. Videoklipi ėshtė realizuar nga produksioni “5 Stars” me producentin dhe fotografin Arbėr Hoxha, ndėrsa pjesė e kėtij videoklipi ėshtė edhe Lisi Hoxha pjesėmarrės nė “Miss & Mister Kosova 2010”.


Ndonėse ėshtė dimėr dhe bora po mbretėron nė vendin tonė, videoklipi sjell disa skena tė “nxehta” tė cilat i pranon edhe vetė Linda. “Videoklipi ėshtė paksa i ‘nxehtė’ por meqė edhe kėnga ishte e tillė atėherė u dashtė qė tė ia pėrshtatim kėngės”, bėn mė dije ajo.


Edhe me dy kėngė tė reja


Kėngėtarja Linda nuk do tė ndalėt mė kaq. Ajo ka filluar punėn edhe pėr projekte tė reja tė cilat priten tė dalin nė fillim tė vitit qė po hymė.


“Jam duke i pėrgatitur edhe dy kėngė tė reja. Njėrėn jam duke e punuar tė Riza Dulaku mė tė cilin kam bashkėpunuar edhe nė kėngėn “Njė muaj” dhe nė atė tjetrėn, ndėrsa kėnga e dytė do tė punohet nga Afrim Macula – produksioni “Yjet”.


Kėto do tė shfaqen pas Vitit tė Ri, ndėrsa nė muajin mars do tė prezantohem edhe mė videoklipin e ri”, ka thėnė ajo. Linda bėri mė dije se ka marr ftesa tė shumta pėr tė kėnduar nė DVD pėr Vitin e Ri si dhe do tė jetė prezent nė shumicėn e televizioneve tona nacionale dhe lokale.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Kėngė pėr meshkujt “Fancy”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: