ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Laureta: Mė pėlqen tė jem "rebele"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Laureta: Mė pėlqen tė jem "rebele"   Tue Nov 30 2010, 08:481/3

Kėngėtarja dhe aktorja shqiptare nė SHBA, Laureta Meēi sė fundi sjellė nė tregun muzikor kėngėn mė tė fundit “Turn Around”, por pėr agjencinė e lajmeve INA rrėfen edhe pėr rolin e saj nė filmit “Disciple”.


Laureta thotė se kėnga ėshtė me tekst anglisht ku nė tė pėrfshihen edhe disa fjalė shqip, si pėr tė pohuar dhe origjinėn e saj shqiptare.


Cilat janė tė rejat e fundit e fundit nga talenti Laureta Meēi?


Laureta Meēi: Ka qenė njė vit tepėr i ēuditshėm pėr mua pėr vet faktin qė kisha pak kohė nė pauze..... dhe i u pėrkushtova pak kohė vetvetes. Mendova tė rikthehem me njė imazh mė tė ri dhe me projekte mė tė bukura kėsaj radhe.. mė fuqishėm se kurrė. Kam shumė tė reja qė do tė pasojnė njėra tjetrėn.....dhe do t'ju informoj, duke filluar me kėngėn e re “Turn Around” dhe kam marr njė rol tė ri nė filmin “Disiple” pėr tė cilat do t'ju flas me detaje mė poshtė.


Dukesh se gjithmonė ke vendosur tė jesh me kėtė njeriu u surprizave pėr medien shqiptare, Pse?


Laureta Meēi : Nuk e di pse mė ndodh kjo, ndoshta ngaqė mė pėlqen tė realizoj projekte unike. Mė pėlqen tė jem pak “Rebele”.....shkoj me instinktin dhe me projekte qė i shkojnė mė shumė karakterit tim. Dhe nėse kėto surpriza ju pėlqejnė dhe janė tė mirėpritura.. Keni shumė akoma pėr tė parė nė tė ardhmen. Sapo kemi publikuar njė teaser trailer tė kėngės dhe letrat dhe urimet janė tė panumėrta..


Tani po presim tė bėjmė njė remix tė kėngės me njė DJ tepėr tė njohur..dhe pėr kėtė pėrfaqėsimin pėr Evropėn, e ka marrė pėrsipėr Ardjon Gregory Nanushi, i cili menaxhon disa nga emrat mė tė njohur si Inna, Juan Magan, Eddy Watta and David Deejay feat Dony. Kėnga e re “Turn Around “ texti dhe muzika ėshtė e Brian Rund, dhe ėshtė e stilit pop/dance e cila sapo ka pėrfunduar dhe videoklipi xhirohet kėtė muaj.... Kėnga ka edhe disa fjalė nė gjuhėn shqipe dhe teksti flet pėr njė dashuri tė humbur dhe njė fillim tė ri.


Kėnga ėshtė incizuar nė Mindsmack studios nė Manhattan dhe sa pėr videoklipin nuk mund tė flas pėr konceptin pasi mund tė kėtė ndryshime .....po mund t'ju them qė do tė xhirohet nė Evrope.


Tash - pak mė shumė pėr rolin nė filmin e ri Disiple rolin tuaj dhe kolegėve tė tjerė?


Laureta Meēi: Filmi ėshtė njė thriller-psikologjik dhe unė luaj rolin e njė kėngėtareje tepėr tė njohur me emrin Kennedy e cila ėshtė ish shoqja e klasės sė protagonistes kryesore. Pas disa vitesh rastėsia i sjell bashkė dhe Kennedy e ndihmon nė zgjidhjen e vrasjes apo tė misterit.


Kolegėt e mia nė film janė: Taral Hicks, e cila ka luajtur ne filmin" A Bronx Tale" me (Robert De Niro) dhe Persia White e njohur nga sitcom" Girlfriends". Dhe thrillerin mund ta shikoni nė "www.disiplethemovie.com".


Si ju zgjodhėn ju dhe pėrse?


Laureta Meēi: Rolin e Kennedit ja kishin ofruar kėngėtares amerikane Mya dhe nė pamundėsi tė saj pasi kishte disa oferta tė tjera, Tanya Thompson e cila ėshtė producentja e filmit ma ofroi rolin mua. Pasi lexova scriptin dhe mė pėlqeu roli jashtė mase, lamė njė takim pėr audicionion.


Gjithēka shkoi mė sė miri dhe atė ditė nė darkė mė vjen njė telefonatė nga Tanya duke mė suprizuar qė unė e fitova rolin dhe fillojmė xhirimet nė Janar. Tanya shtoi se arsyeja qė unė e fitova rolin ishte se mendoi qė mund tė identifikohesha me Kennedin dhe kishim virtyte tė pėrbashkėta, gjithashtu energji tepėr pozitive, e cila do tė bėjė ta sjell rolin e Kennedit nė jetė.


Meqenėse tani duket se i pėrkisni artit amerikan dhe veēanėrisht muzikės dhe aktrimit, e cili do tė ishte vendi i juaj nė kėtė botė kaq tė rėndėsishme...


Laureta Meēi: Unė jetoj ėndrrėn time dhe sa pėr vendin "tim nė kėtė botė tė larmishme dhe tė rėndėsishme" besoj do t’ia lė kohės le tė vendosi. Mund tė them se ėshtė krenari tė jem pjesė e artit Amerikan, duke marrė parasysh rrethanat nga tė cilat e kam filluar udhėtimin tim nė botėn e artit dhe nga perspektiva e njė emigranteje artiste.


Ndoshta me kėtė mendon se tashmė do ju shtohet dhe njė rrugė pėr ndonjė videoklip apo rolė nė kinematografinė nė Shqipėri?


Laureta Meēi: Ah! Pyetje e bukur kjo! E pres me shumė kėnaqėsi dhe Patjetėr…..po incizoj diēka nė shqip dhe pse jo ndonjė rol nė ndonjė film shqiptar..


Ēfarė vėreni ju me syrin e njė kėngėtare dhe artiste me arritje tė tilla nė SHBA-s, nė aktualitetin e muzikės dhe artit shqiptar si nė Shqipėri Kosovė e viset shqiptare?


Laureta Meēi: Mendoj se arti nė Shqipėri ka ecur mjaft dhe besoj qė ky ėshtė vetėm fillimi. Nė Viset tona nuk mungojnė artistėt dhe as mjetet teknike, por mendoj se mungon mbėshtetja financiare. Gjenerata e re, ka akoma shumė punė qė tė arrijė nė standardet e legjendave shqiptare... tė muzikės e artit, por si shembull tė parė si Vaēe Zela.... e me radhė kėngėtar, artistė e aktorė me zė...


Dhe meqenėse e filluam me surprizat tua, atėherė sė fundi nė se nuk ėshtė sekret - cila do tė jetė surpriza e radhės?


Laureta Meēi: Ah ...nėse ju them atėherė nuk do tė jetė surprizė, por sinqerisht qė diēka po pėrgatis dhe nuk do t’ju zhgėnjej besimin. Po ju premtoj bigger and better!!!!!!!!!! dhe ju edhe Bota Sot, do tė jetė e para qė do ta mėsojė.


Laureta - si gjithmonė ishte kėnaqėsi qė biseduam me ju - Ju faleminderit! Suksese!


Laureta Meēi: Edhe unė Ju falėnderoj pėr konsideratėn tuaj dhe ju uroj ju dhe tė gjithė lexuesve dhe stafit tuaj gjithė tė mirat! Suksese!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Laureta: Mė pėlqen tė jem "rebele"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: