ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Zef Balbona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Zef Balbona    Sun Sep 19 2010, 08:24


Elbino: Zef pėrshėndetje! Ku gjendeni nė kėto momente dhe me ēfarė jeni duke u marrė?


Zef Balbona: Pėr momentin gjendem nė Los Anxheles, duke u marrė me modelim, ndėrkohė sapo jam kthyer nga Londra, ku xhirova njė film eksperimental.


Ju keni origjinė shqiptare… keni lindur kėtu, apo nė Shqipėri?


Unė kam lindur nė Nju Jork, por prindėrit i kam shqiptarė. Babai nga Thethi, ndėrsa nėna nga Malėsia. Ata momentalisht gjenden nė Shqipėri, nė Tiranė. Thethi ėshtė njė nga vendet mė tė bukura nė Shqipėri.


A keni qenė ndonjėherė atje?


Po! Isha verėn e shkuar. Babai mė mori mua dhe njė kushėririn tim pėr herė tė parė. U mrekullova! Shpresoj qė tė shkoj sėrish, sapo tė mė jepet mundėsia.


Si u futėt nė botėn e modės dhe sa kohė keni qė merreni me modelim?


Nė fakt, mė kanė zbuluar nė rrugėt e Nju Jorkut. Isha duke ecur pėr tė shkuar diku dhe mė ndalon Iwona Walluck, e cila mė pyeti nėse isha i interesuar tė bėja modelin. Kjo ndodhi nė janar tė 2008-ės e qė atėherė kam vazhduar me modėn. Njė prej punimeve mė mbresėlėnėse ka qenė njė video muzikore pėr njė artist japonez. Kishte shumė modelė qė merrnin pjesė dhe pata rastin tė takohem me shumė njerėz cool, po ashtu si dhe kėnga, e cila ishte njė miksim japonishtanglisht.


Ju, gjithashtu, kryeni dhe sfilata (runway) e punime fotografike (print), apo jo?


Po. Kam sfiluar pėr stilistė tė njohur si Marc Jacobs dhe kam bėrė reklama pėr “Red Skins”, “Diesel” etj. Ajjj! Fiksim i kam Diesel! Duhet tė mė nisin ca kuponė me ulje ēmimesh se aty i kam lėnė lekėt hahaha. Po juve, cili stilist ju pėlqen mė sė shumti? I preferuari im ėshtė John Varvatos. Ka disa prej kostumeve mė tė mira pėr meshkuj. Fiksim dhe koleksionin e kėpucėve. Gjithashtu, mendoj se linja e tij pėr kėtė vjeshtė ėshtė e paarritshme! Pėr mua, pantallonat dhe bluzat e tij janė super!


Vura re qė po pėrpiqeni dhe tė aktroni, bile keni pasur njė rol nė filmin “Body of Lies”…


Po! Kam pasur njė rol nė “Body of Lies” ku ka interpretuar Leonardio DiCaprio dhe Russell Crowe. Ishte njė prej gjėrave mė tė mrekullueshme qė kam pasur mundėsinė tė bėj.


Ndonjė projekt tjetėr filmi nė tė ardhmen? E shikoni vetėn mė tepėr nė modelim apo nė kinematografi?


Pėr momentin nuk kam ndonjė projekt filmi, por shpresoj qė me sukses tė kaloj nga modelimi nė aktrim me kalimin e kohės. Teatri dhe filmi kanė qenė gjithmonė gjėrat qė unė kam dashur tė marr pjesė nė tė ardhmen.


Ne ju urojmė qė t’ia arrini kėsaj dhe ju falėnderojmė pėr kohėn qė na dhatė! Suksese!


Faleminderit dhe juve! ps. Zef pėr momentin menaxhohet nga agjencitė “Hollywood Model Management” dhe “Dulcedo”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Zef Balbona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: