ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Metallica homazh pėr Burton

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Metallica homazh pėr Burton   Fri Jan 16 2009, 11:51Rokerėt e bendit "Metallica" do t’i bėjnė homazh basistit tė ndjerė tė grupit, Clifford Burton, 22 vjet pas vdekjes sė tij.
Burton vdiq nė moshė 24-vjeēare pas njė aksidenti tė tmerrshėm gjatė turneut evropian tė vitit 1986, kur shoferi qė voziste autobusin e grupit kishte humbur kontrollin dhe e kishte shtypur muzikantin.

Anėtarėt e grupit, i cili aktualisht pėrbėhet nga Lars Ulrich (bateri), James Hetfield (ritėm kitarė dhe vokalist), Kirk Hammett (kitarist) dhe Robert Trujillo (basist), kanė vendosur qė t’i bėjnė homazh Burtonit gjatė pjesėmarrjes sė tyre nė ceremoninė Rock and Roll Hall of Fame nė prill.

“Clifford do ta pėlqente shumė suksesin qė kemi arritur. Ai ka qenė pjesė e bendit, ndėrsa pjesėmarrjen nė Rock and Roll Hall of Fame e konsiderojmė si njė ribashkim tė madh...”, ka thėnė frontmeni James Hetfield.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Metallica homazh pėr Burton
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: