ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Menaxhoj kafenetė dhe familjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Menaxhoj kafenetė dhe familjen   Sat Jan 01 2011, 11:17Aktori Fatos Kryeziu edhe kėtė vit ishte shumė i pėlqyer nga audienca. Thjeshtėsia, puna e sinqertė, mos dalja nga vetvetja dhe afėrsia me simpatizuesit, mendon se janė gjėrat primare qė njė aktorė tė pėlqehet nga publiku.


Edhe kėtė vit ke qenė njė nga aktorėt mė tė pėlqyer nė Kosovė. Ēfarė mendon se e qė bėri tėrheqės Fatosin pėr publikun kosovar?


Mendoj qė puna e sinqertė e imja, dashuria pėr profesionin, marrėdhėniet e mira me kolegėt mė tė cilėt bashkėpunoj si dhe modestia me publik ishin arsyet kryesore qė publiku mė pėlqej dhe besoj se duhet tė janė pėr secilin aktor. Me publikun duhet tė jesh i thjeshtė dhe i afėrt mė ta kudo qė i takon. Unė edhe nė tė ardhmen do tė mundohem qė tė punoj nė maksimum qė tė jam i dashur dhe i pėlqyer nga publiku.


Mė shumė njihesh si kryemadhi i “Kafenesė...” se sa qė Fatos Kryeziu. Tė pengon kur tė tjerėt tė thėrrasin rrugės?


Po hymė nė vitin e shtatė tė serialit “Kafeneja jonė” dhe unė tashmė jam mėsuar me kėtė nofkė, madje mė normale me duket nganjėherė kur me thėrrasin “Kokė” se sa Fatos Kryeziu. Nuk me pengon aspak, pėrkundrazi mė vjen mirė kur njerėzit me thėrrasin nė emėr tė personazhit.


Keni njė vajzė e cila ėshtė nė moshė ende tė vogėl. Si ju thėrret ajo?


E kam njė vajzė e cila ėshtė 2 vjeēe dhe quhet Nina. Ajo mė thėrret herė babi, e herė Tosi, por asnjėherė kryemadh. Shpesh e pėrmend personazhin e Bekimit, ndoshta duke me dėgjuar mua nė televizor, i ka mbetur nė kujtesė edhe asaj.


Ke qenė pjesė e shou programit “Vip shpija”. Mendon se ishte plus apo minus pėr karrierėn tėnde?


Unė personalisht i pėrgėzoj tė gjithė ata njerėz qė marrin guximin pėr tė provuar diēka tė re nė vendin tonė. Shou “Vip shpija” u organizua pėr herė tė parė tek ne dhe pėr ta sprovuar veten aty u dashke njė guxim goxha i madh. Unė jam ithtar i nisjeve tė reja tė cilat shumė njerėz ngurrojnė pėr ti bėrė. Hyrja nė kėtė spektakėl, pėr mua ka qenė njė plus, sepse shumica e njerėzve kanė parė qė Fatos Kryeziu nuk ėshtė naiv siē luan nė personazhin e “kafenesė...” dhe nuk di vetėm mė i zhvesh dhembet, por di dhe mundet tė bėj gjėra tė bukura. E mira tjetėr ka qenė se prej daljes sė kėtij shout, njerėzit nuk me kanė thirr vetėm nė emra tė personazheve tė mia, por tash mė njohin edhe mė emrin e vėrtet, Fatos Kryeziu. Qėndrimi im aty, ka qenė njė pėrvojė e mirė, kam njohur njerėz shumė tė mirė mė tė cilėt prej asaj kohe dalim dhe shoqėrohemi sė bashku.


Ēfarė mund tė na tregosh diēka qė ka ndodh brenda atij spektakli, por qė publiku nuk e di?


Ndoshta veē nėse ka ndodh diēka qė unė kam qenė duke fjetur, por gjatė tėrė kohės ne kemi qenė tė pėrgjuar me kamera dhe tė gjitha ato gjėra qė kanė ndodh janė parė edhe nga regjisorėt qė besoj tė gjitha janė edhe transmetuar. Nuk e di qė ka ndodh diēka pėr tė cilėn nuk e dinė publiku.


Ju merreni edhe mė muzikė. Kėtė vit nuk keni realizuar asnjė kėngė. Pse?


Muzikėn nuk e bėj qė tė pėrfitoj prej saj apo qė mė duhet tė mbaj familje me tė. Muzikėn unė e dua mė shpirt dhe unė kėndoj pėr qejf dhe dėshirėn time. Unė kam realizuar kėngėn “Gjithēka e mirė merr fund”, por kjo nuk do tė thotė se do tė mbes vetėm mė kėtė kėngė.


Megjithatė, kemi informacione qė jeni nė pėrgatitje tė njė kėngė tė re. Mund tė na flasėsh pak mė shumė rreth kėsaj kėngė?


I kam disa kėngė tė kompozuara tė cilat i kam pas pėrgatit kohė mė parė, kur kam qenė nė shkollė tė mesme dhe nė studime. Edhe tash kur tė mė vjen ndonjė inspirim, realizoj. I kam diku 10 – 12 kėngė qė nuk janė tė publikuara.


Ėshtė thėnė se kėnga do tė jetė nė duet mė kėngėtaren Argjentina Ramosaj. A pritet tė realizohet ky duet?


Ėshtė njė kėngė tė cilėn dua ta realizoj nė duet sepse mendoj se ajo kėngė mė sė miri do tė shkon nė duet. Realisht ne kemi pasur njė takim me Argjentinėn ku edhe kemi diskutuar pėr atė duet, por biseda jonė mbeti me atė takim dhe nuk jemi takuar mė, ndoshta pėr shkak tė angazhimeve tė saja tė shumta por edhe tė punėve tė mia qė kemi tash pėr Vitin e Ri. Tė shohim pas Vitit tė Ri se ēfarė do tė bėjmė.


Me pak fjalė si do ta pėrkufizoje vitin 2010?


Ka qenė njė vit shumė i begatshėm. Kam pasur oferta tė shumta, por nuk kam dashur qė tė i pranoj pėr shkak se jam duke i menaxhuar dy kafene, pastaj angazhimi i vazhdueshėm nė serialin “Kafeneja jonė” si dhe e kam njė familje mė tė cilėn mė duhet tė pėrkushtohem shumė kohė, sidomos me vajzėn. Pra, gjatė kėtij viti kam menaxhuar edhe kafenetė, por edhe familjen.


Cilat kanė qenė gėzimet dhe hidhėrimet tuaja gjatė kėtij viti?


Ėshtė mirė qė njeriu qoftė nė tė mirė e qoftė nė tė vėshtirė me e ditė me e pėrballu situatėn. Dhe nė kėtė aspekt, unė jam goxha i aftė pėr kėtė gjė dhe i marr gjėrat paksa shtruar. I pres si tė mirat ashtu edhe tė kėqijat pa eufori. Nė tė vėrtet hidhėrimin mė tė madh, e kam pasur para pak kohėsh, kur unė dhe kolegu im, Astriti patėm njė aksident nė komunikacion, kjo ka qenė dhimbje edhe trupore por edhe shpirtėrore.


Aksidenti ka ndodhur mes dy palesh. Ėshtė thėnė se ata kanė pėsuar mė shumė se ju. Si ėshtė gjendja aktuale e palės tjetėr?


Ne nuk kemi qenė keq, Astriti ka shpėtuar pa asnjė lėndim, ndėrsa unė kam pasur lėndime nė kėmbė, gjoks dhe hundė. Ndėrkaq vėrtet pala tjetėr ka qenė shumė keq. Njė javė unė kam qenė i shqetėsuar pėr gjendjen shėndetėsore tė njė personit qė ka qenė nė veturėn e kundėrt, dhe vetėm pas njė jave kur me ndihmėn e Zotit dhe tė mjekėve arriti qė tė i kthehet jetės normale, kam filluar tė qetėsohem. Tash gjendja e tij ėshtė stabilizuar dhe para pak ditėsh isha pėr ta vizituar nė familjen e tij.


Ku do e prisni Vitin e Ri?


Kam pasur oferta tė shumta nė Zvicėr, Gjermani nė disa restorante nė Kosovė, por i kam anuluar tė gjitha sepse kam dashur vetėm tė festoj mė familje. Dy netėt e para sigurisht se do tė jam mė familje, ndėrsa natėn e tretė ka gjasa se do tė dal mė shoqėri.


Planet pėr vitin 2011?


Pėrpos “kafenesė...” nuk dua qė tė shpalosi plane, por e them se atė punė qė e marr pėr me e kryer, e bėj mė shumė pėrgjithėsi. E veēanta e vitit 2011 do tė jetė se nė muajin maj, presim qė tė shtohemi edhe me njė bebushe tjetėr.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Menaxhoj kafenetė dhe familjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: