ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Do t’i tregojmė botės se ēfarė vajzash tė bukura janė shqipt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Do t’i tregojmė botės se ēfarė vajzash tė bukura janė shqipt   Sun Dec 19 2010, 10:54Intervistė me Blerta Kastratin


Muaj mė parė fitove “Miss Salzburgu” ndėrsa tash je zgjedhur “Miss Globe Austria”. Si erdhi deri tė kjo?


Mė pak se njė vit mė parė unė fitova titullin “Miss Salzburgu 2010” nė Austri. Pas kėtij shpėrblimi mė janė hapur dyert edhe pėr shumė suksese tė tjera duke sfiluar dhe reklamuar pėr firma tė shumta nė Austri. Pėrvoja ime si modele dhe ajo nė gara tė bukurisė ishin indikator qė unė tė vazhdoj mė tutje. U njoftova pėr konkursin “Miss Globe Austria”, konkurrova dhe fati deshi qė unė tė dal edhe fituese.


Si u bė pėrzgjedhja dhe sa kishte konkurrencė?


Meqė koha ishte e shkurtėr pėr organizimin e spektaklit, pėrzgjedhja ėshtė bėrė nė formė interviste. Konkurrenca ishte e madhe deri nė fund ku kemi pasur njė rivalitet tė madh me njė vajzė boshnjake, e cila kishte nėnshtetėsi austriake, por nė fund juria vendosi qė tė mė zgjedh mua si “Miss Globe Austria 2010”.


Pse mendon se juria tė zgjodhėn ty si mė tė bukurėn?


Mendoj se juria ka vlerėsuar inteligjencėn time, bukurinė dhe pėrvojėn time nė fushėn e modės dhe spektakleve tė bukurisė. Por, njė pėrkrahje tė madhe nė kėtė eveniment bukurie kam pasur edhe nga drejtori nacional, Shpejtim Zejneli.


Ke fituar tė drejtėn tė pėrfaqėsosh Austrinė nė “Miss Globe International 2010”. Ēfarė ndjenje ėshtė kjo pėr ty?


Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe pėr mua, por besoj qė edhe pėr vetė shtetin austriak sepse nė kėtė garė Austria merr pjesė pėr herė tė parė.


E dini se pjesė e kėtij spektakli do tė janė edhe dy kosovare tė tjera dhe njė vajzė nga Shqipėria?


Kam dėgjuar se do tė jemi katėr vajza shqiptare. Ende nuk kam kontaktuar me to dhe nuk kam pasur mundėsinė t’i njoh pėr se afėrmi, por mezi po pres tė bashkohemi dhe t’i tregojmė botės se sa vajza tė bukura janė shqiptaret.


Si po tė duket qė nė kėtė garė, konkurrente do t’i kesh bashkėkombėset tua?


Ndihem shumė e lumtur dhe madje edhe krenare qė jemi kaq shumė shqiptare nė kėtė garė. Unė besoj se do tė jemi shembull i mirė para vajzave tė botės dhe organizatorėve tė kėtij spektakli. Shpresoj se njėra nga ne do tė dalė fituese. Pavarėsisht se cilin vend e pėrfaqėson, me rėndėsi ėshtė qė tė fitojė njė shqiptare.


Me ēfarė merresh jashtė modės?


Unė kohėn e lirė e kaloj me familjen time dhe shoqet e mia. Hobi e kam leximin dhe ngasjen e kuajve.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Do t’i tregojmė botės se ēfarė vajzash tė bukura janė shqipt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: