ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Familja, thesari im mė i ēmuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Familja, thesari im mė i ēmuar   Thu Dec 02 2010, 19:55

-A ėshtė e dashuruar Albana Osmani? Mund tė dimė ndonjė detaj mė tė hollėsishėm?-Pyetja nėse jam e dashuruar, mė kujton programin “Kupid”. Me qindra njerėz i kam pyetur nėse ishin tė dashuruar dhe nėse besonin tek dashuria. Kėtu dua tė ndaloj dhe tė bėj njė arsyetim, qė nė fund pas shumė emisionesh tė kėtij programi fillova tė mendoj me veten.


Pasi njoha njerėz qė besonin nė dashurinė dhe pasionin e vėrtetė. Njoha njerėz qė jetonin me tė kaluarėn e tyre, me atė qė kishte qenė dashuria e madhe e humbur dhe realiteti nuk u jepte shpresė pėr tė vlerėsuar vetveten sėrish.


Njoha njerėz qė jetonin pėr shumė motive, me urrejtjen, me inatin e njė raporti tė mėparshėm, pėr para, pėr t’u dukur dhe shumė arsye tė tjera, ndoshta tundime qė tė gjithėve na serviren. Por, shumė rrallė kam takuar njerėz tė lumtur.


Pavarėsisht ēfarė shfaqnin para kamerave, “lexohej” mungesa e dashurisė, qė besoj ėshtė njė nevojė e domosdoshme pėr tė gjithė. Nė fund tė fundit jemi njerėz. E nisa pėr njė arsyetim tė vogėl, por u zgjata. Po e mbyll duke thėnė se e rėndėsishme ėshtė tė jesh e/i lumtur. Dhe unė jam shumė e lumtur!


-Nė marrėdhėnie nė ēift, jeni e njėjta qė ju shohim nė ekran, d.m.th e qeshur, modeste, e dashur apo jashtė ekranit realiteti ndryshon?


-Doni tė zbuloni me ēdo kusht detaje, qė nė fakt lexuesit ua kėrkojnė me kureshtjen e madhe. Por nė fund kėshtu u mėsuam duam tė gjithė tė dimė pėr kėtė pjesėn tjetėr: “ē’bėhet me jetėn nė ēift?”.


Po pėrfitoj nga pyetja, pėr t’ju treguar, se cila jam unė nė marrėdhėnie nė ēift, se sa ndryshoj nga ekrani. Ju siguroj qė nė jetėn e pėrditshme nuk ndryshoj thuajse fare. Sigurisht nuk jam nė njė reality show, ku 24 orė gjithēka ėshtė e lexueshme.


Tė falėnderoj pėr fjalėt pėrcaktuese, ishin fjalė tė ėmbla, por ka njė diferencė: Kur je jashtė ekranit, jo gjithnjė mund tė jesh e tillė, pasi nėse tė duhet qė tė dashurit t’ia paketosh rrobat dhe t’i thuash mirupafshim, nė ekran kėtė histori e rrėfen sikur sapo e ka bėrė Eva Longoria.


Lexoni horoskopin shenja Gaforrja, ndoshta do tė kuptoni pak mė shumė si mund tė jem unė nė njė raport, dy detaje: Gaforret nuk ecin drejt nė ujė i bien pėrreth se kanė frikė dhe ju pėlqen dielli, ngjyrat, por nėse padashur i zė rrugėn, aha kėtu mė duhet t’ju lė me njė kėngė tė Nelly Furtados: “Manneater”.


-Ndėrkaq, nė rrjetin social Facebook shkruhet se “familja ėshtė thesari juaj”. Keni menduar tė krijoni familje apo bota e spektaklit ėshtė prioritare nė planet tuaja?


-Nė fakt, jetėn time e kisha planifikuar sipas modelit tė familjes time, e cila ėshtė vėrtet thesari im mė i ēmuar. Do tė mbaroja studimet, do tė njihja dashurinė dhe gjithēka tjetėr do tė vijonte nė procesin e zakonshėm, qė tė gjithė duan apo jo do t’i binden njė ditė.


Por jeta mė kishte rezervuar shumė befasi tė bukura. Profesioni im, tė cilit iu pėrkushtova pėr shumė vjet ishte piktura dhe nė botėn time ndihesha mrekullisht mirė. Por bota e televizionit mė ka ēuar nė tė tjera dimensione.


Kėsaj radhe shumė tė prekshme tė pėrjetuara, jo thjesht tė ruajtura, qė mbeten aty dhe kur unė tė jem bėrė 80-vjeēe. E bukura e punės nė televizion, mbetet ura lidhėse, nė tė cilėn shndėrrohesh, mes njerėzve dhe njė studioje. / (Bluetooth)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Familja, thesari im mė i ēmuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: