ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Kosovarja qė pėrfaqėson Zvicrėn nė “Miss Globe International

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Kosovarja qė pėrfaqėson Zvicrėn nė “Miss Globe International   Sun Nov 28 2010, 16:23Gjithnjė mė shumė bashkatdhetarėt tanė qė jetojnė nė shtetet perėndimore, po dėshmojnė se janė tė denjė nė shumė fusha, duke pėrfshirė sportin, muzikėn por edhe nė prezantimin e bukurisė shqiptare. Rasti mė i fundit ėshtė ai i Ardita Ukajt, kosovarja 21 vjeēare, e cila fitoi vendin e parė nė “Miss Globe Swizerland”.


Deēanasja, e cila para 17 vjetėve migroi nė Cyrih tė Zvicrės aty ku edhe vazhdon tė jeton, do tė pėrfaqėsojė Zvicrėn nė “Miss Globe International” qė do tė mbahet mė 24 dhjetor nė Stamboll tė Turqisė.


Ajo nė intervistėn ekskluzive dhėnė gazetės “Zėri”, flet pėr rrugėn deri te shpallja Miss Zvicra si dhe planet e saj pėr tė ardhmen.


Ke fituar vendin e parė nė “Miss Globe Switzerland”. Si erdhi deri tė kjo?


Ishte njė konkurs pėr organizimin e “Miss Globe Switzerland” dhe pasi qė tani ēdo informatė shumė lehtė mund ta gjejmė nė internet hyra dhe pasi i analizova disa gjėra, mendova qė ėshtė njė organizim mjaft i madh dhe mė rėndėsi. Vendosa tė konkurroj dhe befas arrita tė fitoj vendin e parė dhe tash tė pėrfaqėsoj Zvicrėn nė “Miss Globe International”


A keni marrė pjesė ndonjėherė pėrpara nė ndonjė sfilatė apo spektakėl bukurie?


Edhe pse kam pasur gjithmonė ftesa tė shumta qoftė pėr sfilata apo konkurse tė bukurisė, nuk isha e interesuar sepse mė shumė isha e dhėnė pas punės tė cilėn e bėj nė Zvicėr. Tani, pas fitimit tė spektaklit “Miss Globe Switzerland”, jam duke punuar intensivisht me Monica Salinas e cila ėshtė instruktore profesionale dhe e cila ka bashkėpunuar edhe me Miss World tė Perusė.


Sa ishte konkurrenca e fortė nė “Miss Globe Swizerland”?


Njė kohė tė gjatė, Zvicra nuk kishte marr pjesė nė kėtė organizim dhe pas shumė vitesh, sivjet ishte njė fillim tjetėr pėr “Miss Globe Switzerland”. Organizimi shkoi nė formė interviste nga ekipi i “Miss Globe Switzerland”. Mendoj qė ka pas interesim shumė tė madh dhe kjo u vė re qartė sepse koha e intervistimit tė kandidatėve ka zgjat 2-3 muaj.


A ishit ju e vetmja kosovare nė kėtė konkurs?


Nė “Miss Globe Switzerland” isha e vetmja nga Kosova. Por, jam e lumtur qė nė finalen e “Miss Globe International” do tė jetė edhe pėrfaqėsuesja nga Kosova, Mirjeta Shala nga Vushtrria.


Si ndihesh qė njė kosovare tė pėrfaqėsojė shtetin e Zvicrės nė njė garė botėrore?


T’ju them me sinqeritet se unė nuk prisja tė fitoj kėtė garė nė Zvicėr, por pasi u bėra finaliste dhe e mora vendin e parė, jam shumė e lumtur. Sipas mendimit tim, kjo ėshtė njė arritje e mirė pėr mua, por edhe pėr shqiptaret qė jetojnė nė Zvicėr, sepse njė shqiptare do ta pėrfaqėsojė Zvicrėn nė finalen e madhe tė “Miss Globe International”.


Kur do tė mbahet finalja e “Miss Globe International”?


Finalja do tė mbahet mė 24 dhjetor nė Stamboll tė Turqisė. Nisja pėr nė Turqi do tė bėhet mė 10 dhjetor, ku dhe mė kėtė datė do tė fillojė kampanja nė Stamboll. Nė kėtė garė do tė marrin pjesė rreth 80 kandidate nga e gjithė bota.


Ēfarė bėn tjetėr jashtė fushės se modės, punon, studion?


Ėshtė hera e parė qė marr pjesė nė njė spektakėl bukurie. Ky ėshtė fillimi im nė kėtė fushė, sepse siē thash mė lart unė jam mė shumė e orientuar nga puna ime, tė cilėn e bėj si pėrgjegjėse pėr shitjen e mallrave me pakicė tė njė butiku. Mirėpo, nė tė ardhmen e afėrt mendoj qė tė studioj njė degė tė biznesit, qė do tė mė ndihmoj pėr tė arritur edhe mė shumė suksese nė punė dhe gjėra tė tjera.


Cila ėshtė ėndrra juaj ?


Ėndrra ime pėr jetė ėshtė qė t’i arrij qėllimet e mia nė punė dhe nė botėn e modės. Nga ana e fushės sė modės, dėshiroj qė t’i ndihmoj vajzat e reja nė zhvillimin e tyre dhe tė marrin rrugėn e drejtė nė botėn e modės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Kosovarja qė pėrfaqėson Zvicrėn nė “Miss Globe International
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: