ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Korab Shaqiri qan hallet e vajzave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Korab Shaqiri qan hallet e vajzave   Sun Nov 28 2010, 16:15Kantautori Korab Shaqiri pritet tė bėjė njė “boom” mediatik duke lansuar pothuajse nė tre muajt e ardhshėm nga njė kėngė tė re.


Ai ka pėrgatitur disa sosh, por dėshiron qė t’i editojė njė pas njė. Sipas Korabit, kėngėt janė tė pėrfunduara qė moti, por pėr shkak tė aksidentit qė pėsoi babai i tij, i njohuri Ilir Shaqiri para mė shumė se njė muaji, rrjedha e planifikimeve pėr lansimin e kėngėve ia ka ndryshuar gjėrat.


E, kur tash shėndeti i babait ėshtė pėrmirėsuar dhe gjithēka i ėshtė kthyer normalitetit, edhe Korabi ka filluar pėr tė plasuar punimet e tij. Korabi ka pėrfunduar videoklipin e dy kėngėve tė reja, ku njėra prej tyre do tė dal brenda dhjetė ditėsh. “Kam disa kėngė tė gatshme, por dy prej tyre ua kam pėrfunduar videoklipet.


Njėra titullohet ‘Vetmia’ tė cilės videoklipin ia kam realizuar me produksionin “Imedia” dhe do tė dal gjatė javės sė ardhshme, ndėrsa videoklipi i kėngės tjetėr qė mban titullin “Pranė teje” do tė publikohet nė fillim tė janarit”, shprehet pėr “Zėrin” Korabi i cili duke treguar pėr kėngėt tjera shtoi se nė fund tė muajit shkurt eventualisht nė fillim tė muajit mars do tė realizoj edhe njė videoklip tė njė kėngė tjetėr.


E teksa ndalet pėr tė komentuar kėngėn ‘Vetmia”, ai shprehet se tekstin e kėngės e ka shkruar Gojart Ferati dhe Ilir Shaqiri, ndėrsa pėr muzikėn dhe orkestrimin ėshtė pėrkujdesur vet ai. “Kjo ėshtė njė baladė shumė e ndjeshme dhe ėshtė e zhanrit pop - rok”. Duke pėrshkruar tekstin e kėngės, Korabi si interpretues i saj, qan hallet e njė vajzė e cila ndihet e vetmuar pas dėshtimit tė njė lidhje dashurie.


“ Teksti i kėngės “Vetmia” i kushtohet njė vajzė qė pas ndarjes sė lidhjes mė tė dashurin e saj, mos tė ndihet e vetmuar. Unė jam pozitiv nė mendime dhe gjithmonė mendoj pėr tė mirėn e dikujt”, shprehet ai duke thėnė se kjo ėshtė vetėm njė tekst kėnge, ndėrsa personalisht nuk ndihet absolutisht i vetmuar.


“Jo assesi. Pėrderisa pėlqehem nga publiku dhe gėzoj respektin e rrethit, tė familjes dhe shoqėrisė, pse duhet tė ndihem i vetmuar”, pohon ai, duke dashur tė i ikė pėrgjigjes pėr lidhje dashurie. “ Kjo besoj se nuk ėshtė shumė e rėndėsishme pėr media”.


Pėr 28 nėntor turne nėpėr Evropė


Pėr nder tė festės sė 28 nėntorit, Korab Shaqiri do tė jetė i angazhuar gjatė gjithė javės nė njė turne nėpėr Evropė. Qė nga e diela e deri tė premten e ardhshme ai do tė kėndoj nė Zvicėr, Gjermani dhe Austri.


Ndėrkaq mė tė u kthyer nga ky turne, atė e presin edhe shumė punė tė tjera, promovimi i videoklipit dhe pjesėmarrja nė shumė programe televizive pėr Vitin e Ri. “Kam pėrfunduar disa xhirime, por kam marr ftesa edhe nga shumė televizione tė cilat duhet tė xhirohen gjatė muajt dhjetor”, pėrfundon, kėngėtari Shaqiri.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Korab Shaqiri qan hallet e vajzave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: