ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Jeta ime e re nė familjen Krasniqi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Jeta ime e re nė familjen Krasniqi   Tue Nov 23 2010, 08:51


Miss Kosova 2006” tashmė nuk quhet vetėm Besa Gashi. Ajo ka edhe njė mbiemer tė ri qė ėshtė Krasniqi.

Kėtė e mori nė muajin gusht kur edhe u kurorėzua me djaloshin nga Prishtina, Albert Krasniqin, kurse dasma u bė muajin e kaluar. Gjatė intervistės pėr “Zėrin” Besa Gashi – Krasniqi tregon pėr jetėn e re martesore nė familjen Krasniqi.


Ka kaluar mė shumė se njė muaj qėkur je martuar. Si ėshtė jeta juaj martesore?


Nė fakt unė jam martuar qė nė muajin gusht tė kėtij viti, ndėrsa ceremoninė e martesės e kemi bėrė mė 10 tė muajt tė kaluar. Jeta ime ėshtė shumė e mirė dhe e lumtur pranė bashkėshortit tim Albert Krasniqit dhe familjes sė tij.


Ka ndryshuar diēka nga jeta beqare te kjo martesore?


Nė disa gjėra njeriu duhet tė ndryshojė vetvetiu, por nė pėrgjithėsi nuk ka ndonjė ndryshim tė madh. Njė ndryshim ėshtė se ngrohtėsinė e prindėrve tė mi, e kam gjetur tė prindėrit e Albertit, tė cilėt bėjnė gjithēka qė ėshtė e mundur, qė unė pėr asnjė ēast mos ta ndjej mungesėn e prindėrve tė mi.


Po tė pėlqen mbiemri i ri, Krasniqi?


Ėshtė interesante se shumė shpejt jam ambientuar me ēdo gjė, qoftė mė familjen e Albertit, qė ka njė familje tė mrekullueshme, qoftė me mbiemrin e ri. Pra gjithēka po rrjedh si ėshtė mė sė miri.


Ēfarė nuse ėshtė Besa, tradicionale apo moderne?


Jam nuse mes tradicionales dhe modernes. Njė gėrshetim i mirė mė tė cilin po ndihem mirė unė dhe familja e bashkėshortit. Natyrisht se i bėj gjėrat shtėpiake, tė cilat i bėn secila nuse, po ashtu pėrgatis kafe dhe gjėra tjera pėr mysafirė apo pėr anėtarėt e familjes sonė.


A takohet Besa ende mė shoqėrinė e saj apo tash ka njė shoqėri tė re?


Jo, nuk kam ndryshuar asgjė. Hiq mė larg se mbrėmė kam dal me shoqe dhe kemi ndenjur deri nė orėt e vona nėpėr pub-et e Prishtinės. Pra, jam ajo Besa qė kam qenė gjithmonė.


Mbetem pa tė pyetur se keni qenė diku pėr ta kaluar muajin e mjaltit?


Ende nuk kemi shkuar. Kemi menduar qė kėtė ta bėjmė gjatė dimrit nė ndonjė vend tė bukur skijimi.


Zakonisht pas martesės, rrjedh pyetja se pritet ndonjė fėmijė nga ju?


Tash pėr tash nuk kemi asgjė, por atėherė kur e ka shkruar Zoti, ne do ta mirėpresim mė shumė lumturi.


A mund ta shohim Besen prapė nė sfilata dhe reklama tė ndryshme apo kjo i takon tė kaluarės?


Unė do tė vazhdoj sėrish tė merrem me sfilata dhe reklama tė ndryshme. Derisa ka firma tė interesuara qė unė tė jam imazh i tyre, nuk kam nevojė tė heq dorė. Edhe pse jam martuar, kjo nuk i ka penguar shumė firma qė unė tė reklamoj pėr ta. Nė dhjetor do tė jam pjesė e njė sfilate tė madhe qė do tė mbahet nė Prishtinė, ndėrsa jam nė pritje pėr tė firmosur njė kontratė me njė firmė pėr reklamė kurse edhe dy tė tjera pėr njė kalendar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Jeta ime e re nė familjen Krasniqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: