ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?   Tue Nov 23 2010, 08:46



1/3


NGA RUBRIKA


Ndėkohė qė nė ambientet artistike shqiptare arrin tė perceptosh lehtė xhelozitė dhe intrigat qė ky profesion mbart, dy kėngėtaret e gjeneratės sė re nė Kosovė, Zanfina Ismaili dhe Dafina Zeqiri, flasin hapur pėr shoqėrinė e tyre.


Pėrveē qė janė parė nėpėr xhirimet televizive tė pėrqafuara njėra me tjetrėn, tė dyja shoqėrohen shumė edhe nė jetėn e pėrditshme.


Ato theksojnė se miqėsia mes tyre nuk ėshtė nga interesi, si disa kolege tė tjera, tė cilat realizojnė njė duet dhe pastaj nuk duan ta shohin mė njėra-tjetrėn.


“Nganjėherė dalim shumė shpesh, por ndodh qė mos tė shihemi pėr njė kohė tė gjatė, pėr shkak tė punėve”, kėshtu shprehet nė fillim Dafina Zeqiri, nė njė prononcim lidhur me miqėsinė e saj me Zanfina Ismailin.


“Jemi bashkuar ashtu spontanisht prej xhirimeve nėpėr televizione, na ka pėlqyer shumė miqėsia dhe muhabeti”, ndėrsa nė anėn tjetėr rrėfehet Zanfina duke treguar se miqėsia mes saj dhe Dafinės ka filluar nė fillim tė kėtij viti.


“Miqėsia mė saktė ka filluar kėtė vit, diku nga janari, pak pas xhirimeve tė Vitit tė Ri dhe kemi filluar tė shoqėrohemi qė nga hera e parė kur kemi dalė pėr kafe.


Ka qenė sikur njihemi me vite e jo ashtu strikt si kolege, ku ke frikė tė flasėsh se mė pas bisedat dalin nė gazetė. Ka raste kur brenda njė jave shihemi 3-4 herė dhe e gjitha pavarėsisht nga obligimet qė kam unė dhe Dafina.


Unė jam ndėr njerėzit e parė qė i dėgjoj kėngėt e saj dhe ajo tė miat, por nuk do tė thotė se tema jonė kryesore ėshtė estrada”, tregon Zanfina Ismaili.


Po ēfarė mė saktėsisht i lidh Dafinėn dhe Zanfinėn? Mos vallė konkurenca ka bėrė qė tė dyja tė deklarohen si mikesha? Sa do tė zgjasė kjo miqėsi, pritet tė shihet!!! /indeksonline/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: