ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Sinani dhe Seldi, gati kėngėn pėr Domenikėn me tinguj popull

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Sinani dhe Seldi, gati kėngėn pėr Domenikėn me tinguj popull   Sun Nov 21 2010, 13:02

Edhe pse ka pėrfunduar si kėngė, janė shumė tė paktė personat qė e kanė dėgjuar bashkėpunimin aq shumė tė pėrfolur tė Seldi Qalliut dhe Sinan Hoxhės, pas zhurmės mediatike qė bėri bujė kėtė verė nė faqet e shtypit rozė. Kėnga e kompozuar nga Alban Furtuna, dominohet nga tingujt popullorė, gjinia e lėvruar nga Sinani, dhe qė siē u tha para se tė ideohej kėnga, ai nuk do tė ndryshonte stil nė muzikė pėr t’iu afruar rrymave muzikore tė Seldit.


seldi dhe sinoni kenga Sinani dhe Seldi, gati kėngėn pėr Domenikėn me tinguj popullorė dhe vargje rruge


Dy kėngėtarėt qė pėr momentin nuk ndodhen nė Shqipėri, kanė menduar qė tė realizojnė njė klip pėr kėngėn, ndėrsa janė duke menduar njė variant tė duhur, pasi dhe pėr tė realizuar kėngėn ata hodhėn poshtė shumė variante pėr tė arritur nė versionin pėrfundimtar. Qėllimi i tyre ėshtė qė ta kthejnė kėtė kėngė nė hit, ndėrkohė qė fabula e saj ka bėrė kureshtarė fansat e tyre. Secili nga kėngėtarėt ka krijuar vargjet qė kėndon vetė. Tė dy i kėndojnė tė njėjtės femėr, e cila deri tani aludohet tė jetė Domenika, ish-e dashura e Seldit, e cila ishte ajo qė hodhi “benzinė nė zjarr”, dhe hapi debatin mė tė madh kėto muaj nė lidhje me miqėsinė e dy kėngėtarėve.


Nė vargjet e kėngės tė ngjashme si kėngėt rap, Sinani i drejtohet vajzės me fjalėt “je e bukur, po s’ma ndin ēfarė thua, se jam ēun lagjeje…” Ndėrsa Seldi vazhdon me vargun “Do ta haj unė buzėn”… Dy personazhet mė tė pėrfolur kėto kohė nė faqet e shtypit rozė, kėngėtari i muzikės popullore Sinan Hoxha dhe kėngėtari e ish-konkurrenti i “Big Brother 3” nė “Top Channel”, Seldi Qalliu, janė kujdesur qė tė mbajnė sekret ēdo detaj, pasi qėllimi i tyre ėshtė tė dalin direkt me klip. Ideja pėr kėtė duet u ka lindur duke marrė shkas nga zhurma mediatike, ku u pėrfolėn pėr prirjet e tyre seksuale dhe njė lidhje mes tyre qė shkon pėrtej miqėsisė, pas deklaratės sė Domenikės sė dėshpėruar.


Ata kanė vendosur tė realizojnė kėtė kėngė tė veēantė me nota autobiografike, ku tė tregojnė atė ēfarė ndodhi me ta, por edhe qė t’i japin vetes mundėsi ta thonė nė njė mėnyrė tjetėr tė vėrtetėn e miqėsisė sė tyre. Seldi dhe Sinani kanė sjellė kėtė kėngė ritmike me vargje tė vėrteta, bazuar nė gjithēka ndodhi lidhur me komentet pėr miqėsinė e tyre nė faqet e shtypit pas deklaratės sė Domenikės, pėr atė qė ajo kishte konstatuar, se mes tė dashurit tė saj, Seldi dhe Sinanit ekzistonte diēka mė shumė. Kėnga ėshtė njė ide e Sinanit, i cili nė kėtė rast i ka bėrė ftesė Seldit pėr bashkėpunim, ndėrsa ka marrė pėrsipėr tė gjitha kostot. Nuk dihet se si do tė pritet kėnga nga Domenika, e cila tashmė jeton nė Itali.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Sinani dhe Seldi, gati kėngėn pėr Domenikėn me tinguj popull
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: