ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Genta: Shpresoj tė jem nė Eurovizion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Genta: Shpresoj tė jem nė Eurovizion    Sun Nov 07 2010, 00:46

Genta thotė se ajo ėshtė shumė pranė realizimit tė ėndrrės sė saj, dhe ajo ėshtė pjesėmarrja nė festivalin “Eurovizion”.


Nė njė prononcim pėr Telegrafi.com kėngėtarja seksi kosovare ka thėnė se ndihet shumė me fat qė ka arritur kėtu, dhe shpreson qė do tė ketė pėrkrahjen e adhuruesve tė saj, qė nė bazė tė votave tė tyre, ajo tė hyjė nė dhjetėshen finale pėr tė vazhduar mė tutje pėr festivalin “Eurovision”.


Rregullat e reja tė kėtij festivali, nė pėrpjekje pėr tė fituar njė audiencė sa mė tė madhe, tregojnė se nuk ėshtė mė e nevojshme qė tė jesh shtetas apo banor i njė shteti, pėr tė marrė pjesė nė konkursin seleksionues tė kėtij shteti pėr pėrfaqėsuesin e tyre nė Eurovizion.


“Njė kompani muzikore Zvicerane ka kontaktuar me mua. Atyre ju kam pėlqyer shumė si kėngėtare dhe nė bashkėpunim me Cuneyt Ēakim dhe Levenberger ne kemi bėrė njė kėngė e cila titullohet ‘This Is My Night’. Unė shpresojė dhe lutem qė tė hyjė nė dhjetėshen finale e cila do tė mbahet me 12 nėntor dhe kjo e gjitha varet nga votat qė do t’i arrij, prandaj unė shpresoj qė do tė votohem nga adhuruesit e mi dhe gjithė shqiptarėt, e shpresoj se do tė jem pjesė e festivalit Eurovison, qė ėshtė njė ėndėrr e imja”, ka pohuar Genta.


Genta ėshtė shprehur me keqardhje rreth asaj se Kosova nuk e ka pasur fatin tė jetė pjesė e “Eurovizonit”, por shpreson se vitin e ardhshėm si ajo, po ashtu edhe kolegėt e saj kosovar, do ta kenė kėtė fat.


“Me keqardhje e them se nuk kemi mundur ta pėrfaqėsojmė Kosovėn nė ‘Eurovision’, por shpresoj qė vitin tjetėr tė jetė ndryshe. Unė shpresoj dhe lutem qė tė arrij ta pėrfaqėsoj Zvicrėn nė ‘Eurovision’, dhe me kėtė t’i hapen rrugėt edhe Kosovės”, ka pėrfunduar Genta.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Genta: Shpresoj tė jem nė Eurovizion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: