ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Adelina dhe Geti ndėr dhjetė artistėt mė me influencė nė Shq

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Adelina dhe Geti ndėr dhjetė artistėt mė me influencė nė Shq   Mon Oct 25 2010, 19:12

Suplementi SH2 i gazetės Shekulli ka pėrpiluar njė listė me dhjetė artistėt tė cilėt konsiderohen se kanė ndikim mė tė madh nė Shqipėri.


Listės me titullin “Dhjetė artistėt mė me influencė nė Shqipėri” i prin diva e muzikės kosovare, Adelina Ismaili, qė sipas pėrshkrimit ėshtė “kopjuar nga tė gjithė, me provokimet dhe tendencat e saj pėr t’i sjellė publikut shqiptar atė ēka gjithmonė ėshtė dukur si e paarritshme”, ndėrkohė qė “gjithmonė suksesi i njė kėngėtareje tė re peshohet me suksesin e Adelinės”.


Nė listė ėshtė pėrfshirė edhe reperi nga “Tingulli i 3nt”, Getoar Selimi, i cili konsiderohet si njėri prej krijuesve mė tė mirė dhe mė tė suksesshėm tė hip-hopit shqiptar. Ai po ashtu shėrben si shtytės pėr shumė artistė, tė cilėt dėshirojnė tė “merren mė seriozisht” nga publiku dhe qė kėrkojnė njė rikthim nė karrierėn muzikore apo tė thyejnė pak monotoninė e ritmeve tė tyre.


Ēifti i njohur kosovar, Armendi dhe Aida, janė po ashtu pjesė e kėsaj liste duke qenė se “tė gjithė nė Kosovė e dinė, se kur duan tė realizojnė njė kėngė me tekst dhe muzikė perfekte, duhet tė drejtohen tek Armendi dhe Aida”, duke qenė se ata vazhdojnė tė mbeten kreativė dhe profesionalė nė tė dyja anėt e kufirit.


Ndėrkohė, listėn prej dhjetė artistėve mė me ndikim nė Shqipėri e plotėsojnė: Flori Mumajesi, Ardit Gjebrea, Besa Kokėdhima, Aurela Gaēe, Elvana Gjata, Fadil Berisha dhe dyshja Edmond Zhulali & Adrian Hila.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Adelina dhe Geti ndėr dhjetė artistėt mė me influencė nė Shq
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: