ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 2 Po 2 lanson diss pėr Noizyn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: 2 Po 2 lanson diss pėr Noizyn    Mon Oct 18 2010, 18:51

Reperi kosovar, 2 Po 2, i cili sė fundmi ka goditur toplistat kosovare me bashkėpunimet e tij me disa prej kėngėtareve mė seksi tė estradės, tashmė i ėshtė kthyer rrjedhės sė zakonshme dhe ėshtė marrė me repin e reperėt nė pėrgjithėsi.


Nėn snajperin e 2 Po 2 tani ka rėnė njė prej reperėve mė tė njohur dhe mė tė respektuar nė qarqet e industrisė muzikore shqiptare, Noizy, tė cilin e ka fyer dhe e ka demaskuar nė kėngėn drejtuar kundėr tij, apo siē quhet ndryshe nė zhargonin e repit nė kėngėn diss, “Ti Po Thu”. Kėnga ka kohė qė ėshtė lansuar, por vetėm disa muaj pas lansimit ka filluar tė bėjė bujė dhe tė zgjojė polemika. Madje ka kundėrthėnie pėr atė se kujt mund t’i jetė drejtuar ky diss, por sipas tė gjitha indikacioneve ‘viktima’ ėshtė Noizy, pėrkundėr spekulimeve.


Kohėve tė fundit janė bėrė trend kėngėt diss, ku reperėt fyejnė dhe nxjerrin nė pah dobėsitė e njėri tjetrit, por trendi i lartpėrmendur ka gjenezėn nga SHBA-tė duke vazhduar nė Evropėn Qėndrore dhe tashmė ėshtė bėrė traditė edhe mes reperėve ballkanikė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
2 Po 2 lanson diss pėr Noizyn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: