ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Biografia e Unikatilit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 30
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Biografia e Unikatilit   Wed Jun 23 2010, 20:25


Viktor Palokaj lindi mė 1981 nė Gurakovc, Kosovė. Ėshtė njė rapper kosovar me pseodonimin Rebel a.k.a Unikkatil, anėtar i grupit The Bloody Alboz (TBA)
Viktor Palokaj u rrit m njė familje patriotikė ne njė fshat tė Kosovės. Gjyshi i ti Gjon (Tush) Palokaj, nje luftėtar patriot vdiq dukė luftuar pėr Atdheun e tij. Viktori mbaroi shkollen fillore nė Prishtinė, e vashdoj tani me Gjimnasin. Ai ishte njė nxenės i shkėlqyeshem dhe i disciplinuar, por tani ai u bė nje djal i veshtirė dhe e humbi disciplinen. Ai u larguar 3-herė nga Gjimnasi i Prishtinės "Sami Frashėri", akoma nuk e ndryshoj aj sjelljen e tij, zemrėn e tij ia mori Rruga dhe Hip-Hopi. Nė mes tė vitit 1997 Viktori dhe familja e ti emigroi nė SHBA nė pjesėn Bronx (shqiptimi:Bronks) tė qytetit New York(shqiptimi:Nju Jork). Atje ai vazhdoi ėndrrėn e tij per njė kohė tė gjatė.
Viktor Palokaj-Rebel a.k.a (also known as-i njohur si) Unikkatil ėshtė njė rep kėngėtar kosovar qė jeton nė USA,atje ai shkruan dhe inqizon kėngė shumė tė pėlqyera dhe tė kėrkuara nga rinia.
Mirėpo edhe pse ai ėshtė afirmuar vonė duhet tė cekim qė Viktori ka filluar tė merret me rep qė nė moshė shumė tė hershme.
Me 1992 Unikkatili inqizoi kėngėt e tij tė para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policinė” dhe mė 1993 ai inqizoi kėngėn e parė profesionale me titull :”zingjirėt qė s’kputen”.
Pas disa vitesh,saktėsisht me 1995 Viktori pėrjetoi njė tragjedi,shoku i tij i ngushtė Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq,pėr kėtė ndodhi ai shkroi dhe inqizoi kėngėn “Shpirti N’Paqe” si kujtim pėr Drenin.
Nė kohėn kur pėr njė fjalė kundėr Sėrbisė paguaje shtrenjtė Unikkatili shkroi kėngė nė tė cilat pėrmendeshin emra tė policėve serb si ajo “Vdekje Sėrbisė” e megjithatė Radio Selavia nė Pristhtinė frikoheshin t’i emetonin kėshtu qė nga tė gjitha kėngėt e Unikkatilit aso kohe u emitua vetėm “shpirti n’paqe”.Muzika qė bėnte Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit, nė tė cilin pa frikė paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe kėto ishin arsyet kyqe tė mos afirmimit tė tij nė atė kohė.Ndonėse do mund tė zgjedhte rrugėn e lehtė deri te fama duke mos pėrdorur shprehje eksplicite ose fjalė kundėr pushtetit tė asaj kohe siē kishin bėrė shumica apo tė gjithė reperėt tjerė tė asaj kohe,ai nuk ndėrroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real,por i panjohur.
Mė 1996 Unikkatili u fut nė pėrleshje me njė familje shqiptare dhe hyri nė gjak me ta.Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi tė shpėrngulet pėr nė SHBA.Ata u vendosėn nė Bronx (New York),vend ky mjaft i banuar nga komuniteti shqiptar.Mė 1998 Unikkatili e bėn njė kėngė me disa anėtarė tė ABI,tė cilėn e titulluan “ Albanian Rule” dhe ishte mė shumė freestyle dhe shaka.Nė po tė njejtin vit Unikkatili punon kėngėn “if i die u die” kėngė kjo e cila nga shumė shqiptarė shihet si kėnga mė e mirė rep e stilit Western.
Viktori kur arriti nė USA menjėherė e formoi klanin TBA (The Bloody Alboz) nė tė cilin njė pjesė e anėtarėve mirren me muzikė rep,ndėr ta mė tė njohurit janė:Z.E.F ,Miloti, Ye-Toni,Polo,Zeni,Presioni(I cili kėndon vetėm shqip),Fame,Special-K,Tee etj.Unikkatili ka edhe studion e tij tė inqizimeve tė emėruar “CONQUEROR RECORDS” nė tė cilėn punon tė gjitha kėngėt e
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Biografia e Unikatilit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: