ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Genta Ismail Ndahet Nga Bashkshorti i Saj Miloti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albani
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 511
Age : 29
Location : Pej - Kosov
Reputation : 0
Registration date : 16/01/2009

MesazhTitulli: Genta Ismail Ndahet Nga Bashkshorti i Saj Miloti   Wed Jun 23 2010, 19:56

Lidhja disavjeēare e kėngėtares Genta Ismajli ėshtė nė krizė. Siē mėson “Panorama plus” ajo ėshtė ndarė nga Milot Binaku. Ēifti, i cili nėpėr shumė evenimente paraqitej sė bashku, tashmė nuk do tė jetė mė si mė parė. Ata ishin cilėsuar si ēift ideal dhe model pėr tė tjerėt, pasi dashuria e tyre nuk kishte kufizime. Kishte udhėtuar nga Shtetet e Bashkuara pėr nė Kosovė 5 vite mė parė, pėr tė bėrė ėndrrėn e saj realitet. Nėpėrmjet shoqėrisė sė saj kishte njohur Milotin, me tė cilin u dashurua dhe filluan bashkėjetesėn nė njė apartament nė Prishtinė. Ditėve tė fundit flitet pėr njė ndarje tė tyre, por askush nuk dėshiron ta konfirmojė. Pasi qėndroi disa javė pranė familjes, nė njė intervistė pėr njė gazetė kosovare, Genta nuk ka dashur tė flasė pėr lidhjen private, duke iu shmangur pyetjes rreth ndarjes nga Miloti. Nė kėtė intervistė, mes tė tjerave, ajo tregon se jeta e saj tashmė ėshtė e lidhur mes Amerikės, Prishtinės dhe Gjilanit. Mė herėt, qytetin e Gjilanit (vendlindjen) ajo nuk e kishte pėrmendur aq shumė nėpėr intervista pasi jeta e saj artistike zhvillohej kryesisht nė Prishtinė pėr shkak tė angazhimeve muzikore. Tashmė Genta e di se gazetarėt duan ta pyesin pėr lidhjen e saj me Milotin dhe ka filluar t’iu shmanget atyre. Tė afėrmit na thanė kėshtu: “Genta nuk pėrdor shumė internetin pėr shkak tė angazhimeve”. Edhe profili i saj nė “facebook” pėrdoret nga shoqėria e Gentės. Kohėve tė fundit, kėngėtarja shijonte jetėn e natės vetėm ose me shoqėrinė, por pa tė dashurin. Nga aty filluan tė lindin dyshimet e para tė krizės. Para se tė udhėtonte pėr nė Shtetet e Bashkuara, kontaktuam menaxherin e saj amerikan John Gocin, i cili tregoi se kėngėtarja do tė udhėtojė drejt Amerikės pėr disa javė dhe se ai mund tė na sigurojė njė intervistė me Gentėn, por intervista nuk u realizua. Pak kohė mė vonė, kontaktuam Milotin i cili na dha njė adresė ku mund tė dėrgonim pyetjet pėr intervistėn. Edhe nė kėtė rast dėshtuam, pasi pėrgjigje nga Genta Ismajli nuk morėm, ndoshta pėr faktin se pyetjet nuk kishin arritur tek kėngėtarja ose marrėdhėniet e tyre ishin tė acaruara?! Informata tė dorės sė parė nga estrada shqiptare, gjithashtu njoftojnė pėr njė ndarje tė Gentės nga Miloti. Duke pyetur se ku mund tė konfirmojmė kėtė gjė, ata na rreferuan qė tė kontaktojmė Gentėn, por duke shtuar se ajo mund tė refuzojė prononcimin pasi nuk ishte hera e parė qė ēifti ndahet pėr njė kohė e pastaj bashkohet pėrsėri. Por, kėtė radhė me siguri ka diēka mė shumė. Gjatė gjithė javės u munduam tė kontaktojmė pėrsėri Milotin dhe menaxherin John Gocin, por nga asnjėri nuk pranoi tė japė njė prononcim nė lidhje me thashethemet e fundit. Nuk na mbetet asgjė mė shumė vetėm se tė presim pėr rrjedhėn e ngjarjeve ditėve nė vazhdim. Ndėrkohė, para disa muajve u pėrfol pėr njė bashkėpunim mes Genta Ismailit dhe kėngėtarit turk Cüneyt Ēakim, por dueti akoma nuk ėshtė duke u realizuar. Kėnga flitej tė jetė nė dy versione, shqip dhe turqisht, ndėrsa videoklipi do tė ishte shumė i shtrenjtė pėr tregun muzikor shqiptar dhe se kėngėtarja Ismajli do tė fitojė famė edhe nė shtetin turk. I kontaktuar nga ne, kėngėtari turk shprehet: “Ėshtė e vėrtetė qė bashkėpunimi pėr momentin ėshtė shtyrė pėr shkak se unė kam qenė shumė i zėnė me promovimin e albumit tim tė fundit tė titulluar “Sexy”, por sapo tė mbarojmė disa obligime, patjeter qė do futemi nė studio pėr regjistrimin e kėngės. Nuk mund tė them ndonjė kohė tė caktuar se kur mund tė realizohet ky bashkėpunim, pasi nga ana tjetėr edhe Genta ėshtė shumė e angazhuar me punėt e saj”, thekson Ēakim. Por, ndėrkohė qė ne po bėnim redaktimet e fundit, vjen dhe pėrgjigjja e pyetjes sonė nėse Genta ėshtė ndarė nga Miloti apo bashkėjetesa e tyre vazhdon. John Goci, menaxheri i saj ėshtė shprehur nė kėtė mėnyrė: “Nuk ėshtė puna ime, por besoj se po”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.PeJaNeT.Tk
 
Genta Ismail Ndahet Nga Bashkshorti i Saj Miloti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: