ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Fansa tė shumtė ndjekin koncertin e Morandit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Fansa tė shumtė ndjekin koncertin e Morandit   Thu Feb 19 2009, 05:45Koncerti i anėtarėve tė grupit "Morandi", i cili u mbajt mė 17 shkurt nė kryeqytetin e Kosovės ka grumbulluar rreth 3.000 adhurues tė muzikės, njofton KTV.
Ndonėse Rumania ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės, madje ėshtė njė kundėrshtare e fortė, organizatorėt kishin zgjedhur njė grup rumun pėr tė mbajtur koncert nė njėvjetorin e bėrjes sė Kosovės shtet.

Paraqitjes sė grupit fillimisht i ka paraprirė interpretimi i disa artistėve vendės, si: DJ Blunt, Real 1, Lyrical Son, Kaos, NRG Band dhe DJ DaLool. Ndėrsa nė mesnatė dyshja rumune ėshtė ngjitur nė skenė, ku ishin tė vendosur Flamuri i Kosovės dhe ai Kombėtar.

Me tė dal nė skenė, njėri nga anėtarėt e grupit, nė shqip ua ka uruar tė pranishmėve njėvjetorin e pavarėsisė sė Kosovės. Njė urim tė kėtillė dyshja e ka dhėnė edhe disa herė tė tjera gjatė koncertit, duke bartur edhe mesazhin e tyre "Paqe pėr Kosovėn". Madje artistėt kanė shtuar se pėrkundėr faktit qė vijnė nga njė shtet si Rumania, qė ende nuk e ka njohur Republikėn e Kosovės, ata nuk e pėrfaqėsojnė politikėn e vendit prej nga vijnė.

Rreth njė orė e gjysmė "live" Morandi ka argėtuar publikun kosovar, qė kishte ardhur pėr ta pėrcjellė koncertin. Atmosfera ėshtė ndezur nė momentin kur grupi interpretoi hitet, si: "Save me", "Love me" dhe "Angels".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fansa tė shumtė ndjekin koncertin e Morandit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: