ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Laureta Meci: Ėndėrroj tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė Eurosong

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Laureta Meci: Ėndėrroj tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė Eurosong   Sat Feb 14 2009, 00:22


Ėshtė nga Kuēova dhe ka emigruar nė Amerikė nė vitin 1998 me vizė studenti nga Athina, me ndihmėn e njė mikes sė saj greko-amerikane, e cila mundėsoi vizėn amerikane. Mė pas u prezantua me njė producent, i cili nė atė kohė punonte pėr MTV. Ai vlerėsoi aftėsitė e Lauretės dhe dritat jeshile filluan tė hapen njėra pas tjetrės. Mė pas shkoi nė njė shkollė aktrimi, ku u njoh me degėzimet e kėtij profesioni, si dhe me aktivistė tė tjerė, derisa filloi veprimtaria konkrete. Vajza simpatike 28-vjeēare tregon pėr karrierėn dhe jetėn private nė SHBA si dhe pėr surprizėn qė iu bėri fansave pėr Krishtlindje me kėngėn “Santa Baby”.

Si lindi ideja pėr tė kėnduar “Santa Baby”?

“Santa Baby” ėshtė njė kėngė tradicionale amerikane, tepėr e njohur dhe shumė e dashur, sidomos nė kėtė sesion dhe kjo ishte ideja e ekipit tim dhe e adhuruesve tė mi. Gjithmonė kisha dėshirė tė realizoja njė kėngė dhe video pėr Krishtlindjet dhe kjo u bė e mundur kėtė vit. Koncepti i videos ėshtė i bazuar nė disa foto, qė kam bėrė para pak kohėsh, tepėr tė pėlqyera nga adhuruesit e mi.

Na thuaj disa nga projektet pėr vitin 2009?

Po punoj nė disa projekte tė reja! Disa kėngė dhe video njėra prej tė cilave titullohet “Set your soul free”, gjithashtu jam nė pėrfundim tė filmit tė dytė “Shadow kill 2”, i cili nė kėto momente ndodhet nė post-produksion.

Ku do tė fokusohesh, nė kinema, kėngė apo si modele?

Dėshirėn e kam tė fokusohem te kėnga, por nėse mė jepet ndonjė oportunitet tjetėr qoftė nė aktrim apo si modele, sigurisht qė do ta shfrytėzoj rastin.

Propozimi mė interesant pėr vitin 2009?

Tė realizoj njė kėngė shqip nė studiot nė Manhattan.

Ku synon tė arrish?

As vetė nuk e di.... por jam tepėr e kėnaqur deri mė tani qė mė ėshtė dhėnė mundėsia tė ushtroj njė profesion, qė e admiroj dhe qė e kam ėndėrruar pėrherė.
Studimet e tua pėr ēfarė janė?

Studimet i kam mbaruar pėr “Communication”.

Plane konkrete pėr ta zhvilluar karrierėn edhe nė Shqipėri...

Plane konkrete nuk kam pasi duhet tė shkėputem pėr njė kohė tė gjatė nga projektet e mia kėtu, dhe pėr momentin nuk mundem... Por njė gjė qė e kam premtuar, do ta realizoj. Do tė mė pėlqente njė dite tė pėrfaqėsoja Shqipėrinė, vendin tim tė dashur nė Eurovision.

Shėrbimi mė i bukur fotografik cili ka qenė?

Fotot dhe videoja e “Santa Baby”.

Komplementet qė tė kanė mbetur nė mendje si profesioniste nė kėngė, modele apo kinema?
Ato qė mė kanė mbetur mė shumė nė mėndje janė komplimentet nė drejtim tė aktrimit ku cilėsojnė: “Na bėn krenar ne shqiptarėve”.

Nė Amerikė a e pohon se je shqiptare dhe si janė reagimet?

Sigurisht dhe e them me shumė kėnaqėsi. Reagimi ėshtė qė kanė shumė pak njohuri pėr vendin tonė dhe duhet tė shpjegoj prejardhjen time. Kėtu nė Amerikė nuk bėhet fjalė pėr diskriminim ndaj asnjė tė huaji.

Meqė je modele dhe aktore, do tė pranoje njė shėrbim fotografik nudo ose njė skene filmi erotik?
Absolutisht jo, gjithēka ėshtė e limituar qoftė edhe nė profesion, tė paktėn pėr mendimin tim.

A ėshtė shqiptar djali qė dashuron?

Djali qė dashuroj ėshtė i huaj (amerikan) dhe ėshtė nė tė njėjtin profesion, pak a shumė punon pėr median.

Je e kėnaqur nga jeta qė bėn dhe a e mendon ndonjėherė pėrgjithmonė nė Shqipėri?

Jam tepėr e kėnaqur aq mė tepėr qė mė janė dashur vite tė vėshtira tė arrij kėto momente. E mendoj shpeshherė kthimin tim nė Shqipėri dhe kam shumė nostalgji dhe mall, por kėtė tė fundit vetėm koha do ta tregojė. /PanoramaPlus/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laureta Meci: Ėndėrroj tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė Eurosong
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS :: Intervista V.I.P-
Kėrce tek: