Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumPortalliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuProgrameidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

Similar topics
     Home
     Portali
     Forum
     Lista_e_Antarve
     Galeria
     Lajmet_Flash
     Profili
     FAQ
     Testi_I_Dashuris
    favoritos.gif Media_&_Muzika
     Telivizionet_Live
     Video_Klipe
     Ruzulltatet_Sportive
     Mp3_Falass
     Kerkesa_Muzikore
     Melodi_Per_Celular
    icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
     Horoskopi
     Luani_Lojra
     Dezing
     Poezi
     Gediche
     Argėtime
     Albumi_Fotografik
     Tema_tė_Ndryshme
     Kėrko_nė_Forum
     Liderėt_e_forumit
     Ndihmė
     Kėrko
    ora

    Moti Momental Ne Vendin
    Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
    Photobucket
    SMS Falas nga PejaNet

    Top 5 shfletuesit e internetit

    Partnerėt
    KoSoVa.Li

    XoFaCe.CoM

    King-Rap.Tk

    AlbaZemer.Com

    Pika-Loti.tk

    MP3 SHqip.li

    Top posters
    Blut-Angel (1360)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    Admin (563)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    Albani (511)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    riana (273)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    xoface (150)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    vissariggarmy (26)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    dj-king (22)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    Elba (20)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    te duani her (19)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    drini-89 (9)
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_lcapNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Voting_barNora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Vote_rcap 
    IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


    IP


     

     Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit

    Shko poshtė 
    AutoriMesazh
    riana
    V.I.P
    V.I.P



    Numri i postimeve : 273
    Reputation : -1
    Registration date : 14/01/2008

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Empty
    MesazhTitulli: Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit   Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Icon_minitimeSat Feb 14 2009, 00:14

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit F_012318
    Nora Istrefi dhe Robert Berisha. Shumė mendime dhe pasione rrėmbejnė vrullshėm ditėt e kėtij ēifti me njė dėshirė pėr tė prekur pikėn tjetėr, pikėn qė sjell ekuilibrin e brendshėm nė vazhdimėsinė e gjėrave pėr tė realizuar njeri-tjetrin.

    Intervistoi: Gazmend Kajtazi

    Nora ėshtė ndėr kėngėtaret e dashura dhe tė pėlqyera qė me zėrin e saj karakteristik dhe paraqitjen skenike, tėrheq tė rinjtė kudo qė shfaqet. Ėshtė fashion dizajnere, por kėnga e bėri njė ndėr figurat mė tė popullarizuara tė skenės muzikore. Temperamenti i saj dhe ndjenja pėr tė qenė dikush nė jetė, e shtyn qė tė mos ndalet. Hapat e saj nė muzikė janė tė shpejtė dhe tė sigurt. Kultivon shije tė re te audienca. Publikut i jep forcė qė tė vazhdojė tutje. Ajo premton se nuk do ta zhgėnjejė.

    Roberti ėshtė pjesė e grupit muzikor qė prej shumė vitesh bashkėpunon me kėngėtarin Sinan Vllasaliu. Ai njihet ndryshe si njė djalė simpatik ėshtė klaviaturist i mirė.

    Tė dy janė rritur nė mjedise ku mbretėron fryma muzikore. Fakti se qė tė dy i lidhė profesioni, kjo ėshtė njė pėrparėsi pėr lidhjen e tyre. Ata thonė tė kenė mbėshtetjen e vazhdueshme dhe i gėzohen sukseseve tė njėri-tjetrit.
    Nora dhe Roberti me ne nė kėtė intervistė...

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Norais10
    Nora Istrefi, Foto: Fadil Berisha

    Nora, kėrkimi yt nė fushėn e artit ėshtė drejtuar tek muzika?

    Nora: Po natyrisht! Muzika ėshtė gjithēka pėr mua, jeton nė mua, si fėmijė kam ėndėrruar, jam munduar shumė qė ta arrij kėtė ėndėrr. Pėr tė gjithė ata qė se dinė, studimet i kam mbaruar nė njė degė tjetėr tė artit qė ka tė bėjė me modėn, pėr fashion design. Dizajni i modės tash ėshtė profesioni im.

    Zėri juaj ėshtė karakteristik. Sa i kushton kujdes pėr ta zhvilluar?

    Nora: Faleminderit...i kushtoj shumė kujdes, njė kohė vazhdimisht kam mbajtur orė me njė solokėngėtare profesioniste rreth ushtrimeve tė zėrit, kurse tash ushtroj nė shtėpi duke kėnduar kėngė nga mė tė ndryshmet, vokalizma, etj.

    Sa e vėshtirė ėshtė pėr tė rezistuar gjatė nė skenė, si dhe e admirueshme?

    Nora: Nuk ėshtė aspak e lehtė pėr ata qė duan tė mbesin mė gjatė nė skenė dhe gjithmonė tė sjellin gjėra tė mira. Duhesh tė lodhesh fizikisht, psikikisht duke menduar se ēfarė tė bėjmė! Kur ke njė staf me njerėz qė tė ndihmon, atėherė suksesi ėshtė i garantuar, por kėtu shumicėn e gjerave duhesh t’i bėsh vet!

    Njė kėngė, qė tė bėhet hit duhet tė ketė...

    Nora: Njė melodi shume e mirė, jo e ngarkuar, pastaj vjen teksti, ritmi, aranzhmani i mirė, interpretimi, ndonjė instrument qė futet live, veē sa e zbukuron etj.

    Ke eksperimentuar me kėngėn pėr tė gjetur ritmet qė i shkojnė Norės?

    Nora: Po, ėshtė normale, kur kompozitori ka pėrfunduar demon e kėngės, por ka pas raste kur s’kam qenė shumė e kėnaqur, kemi ndėrruar ēka s’mė ka pėlqyer dhe ka dal mė bukur kėnga.

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Norais12
    Nora Istrefi, Foto: Fadil Berisha

    Ndonjėherė, rastėsitė janė detaje qė lidhin nyje tė rėndėsishme tė jetės. Njohja me Robertin, mund tė pėrshkruhet si njė rastėsi, apo...Mund tė tregoni diēka mė shumė?

    Nora: Ne tė dy, nė fakt jemi njohur, por ishte muzika ajo qė na lidhi qė nė fillim dhe e konsideroj veten shumė me fat qė e kam Robertin.

    Ēfarė tė tėrhoqi mė shumė te Roberti?

    Nora: Sytė depėrtues, qėndrimi, bisedat qė zhvillonte, sensi i humorit, sinqeriteti dhe ka shpirt artisti.

    Ku qėndron ndryshimi mes teje dhe Robertit?

    Nora: N’thelb jemi krejtėsisht tė njėjtė, por normal, qė nė disa gjėra tė vogla ndryshojmė...

    Pėr ēfarė ėshtė i hatashėm Roberti?
    Nora: Ėshtė muzicient i shkėlqyer.

    Sa pėrqind tė ditės ia kushton tė dashurit?

    Nora: 80%

    Ēfarė do tė ndryshonit tek vetja?

    Nora: Askush s’ėshtė perfekt, kėshtu qė nuk do tė ndryshoja asgjė tek vetja.

    Ju pėlqejnė tatuazhet dhe keni ndonjė tė tillė nė trup...

    Nora: Mė pėlqejnė, por nuk kam menduar ndonjėherė pėr t’bėrė tatoo.

    Aktualisht, me ēfarė po merreni ju Nora?

    Nora: Jam duke punuar rreth disa kėngėve tė reja.

    Lexoni ndonjėherė gazeta dhe a ju intereson ndopak politika...?

    Nora: Po i lexoj shumė shpesh, e sidomos vikendeve nė aeroplan. Kam dėshirė tė jem e informuar pėr ēdo gjė.

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Robert10
    Robert Berisha

    Roberti ėshtė pjesė e grupit muzikor qė prej shumė vitesh bashkėpunon me kėngėtarin Sinan Vllasaliu. Ai njihet ndryshe si njė djalė simpatik ėshtė klaviaturist i mirė...

    Robert, si ėshtė dita jote?

    Roberti: Verės nxehtė dimrit ftohtė, varet se ēfarė pune kam atė ditė, ashtu edhe dita mė kalon, paradite i lirė, kurse pasdite i zėnė me punė.

    Tingulli qė tė pėlqen mė shumė?

    Roberti: Varet prej instrumentit me tė cilin e ekzekuton atė tingull.

    Kur nxehet Roberti... ēfarė ndodh?

    Roberti: Ftohet shpejt.

    Pėr ju njė femėr kur mund tė quhet e bukur?

    Roberti: Vetėm kur e njoftoj tek atėherė mundem me e ditė sa ėshtė e bukur.

    Cili ėshtė problemi mė i mprehtė i femrės?

    Roberti: T’kisha qenė femėr t’u kisha pėrgjigj, po besomė, qė nuk e di.

    Keni derdhur lot ndonjėherė?

    Roberti: Me filma turqisht kur kam qenė i vogėl.

    Momenti juaj mė i preferuar?

    Roberti: Kam shumė...

    Ka shumė sekrete tė fshehura nė shpirtin tuaj?

    Roberti: Jo, nuk di me fsheh.

    Pika juaj mė e dobėt?

    Roberti: Nuk mund tė shoh gjak live, si nė TV, e kam pikė shumė tė dobėt.

    Pse jeni kaq tėrheqės tek femrat?

    Roberti: Nuk e di a jam a s’jam, veē mė shumė kisha thėnė qė mė simpatizojnė si muzicient dhe pėrcjellės i Sinanit.

    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit Robino10
    Roberti dhe Nora

    Si do ta pėrshkruanit veten?

    Roberti: Nuk e di. Nė kėtė pyetje mė mirė do tė ishte pėrgjigj Nora.

    Cila ėshtė receta, sipas jush, qė duhet tė pėrdor njė mashkull pėr tė bėrė pėr vetė njė femėr?

    Roberti: Mos me rrejtė, me e ‘shti’ me qeshė sa mė shumė edhe jo fort me u lazdruar .

    Ēfarė tė tėrhoqi mė shumė te Nora?

    Roberti: Pa modesti, gjithēka.
    Mbrapsht nė krye Shko poshtė
     
    Nora Istrefi: 80% tė ditės ia kushtoj Robertit
    Mbrapsht nė krye 
    Faqja 1 e 1
     Similar topics
    -

    Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
     :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS :: Intervista V.I.P-
    Kėrce tek: