ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Swayze kėrkon tė ndihmohet lufta ndaj kancerit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Swayze kėrkon tė ndihmohet lufta ndaj kancerit   Wed Feb 11 2009, 12:22Aktori Patrick Swayze ka kėrkuar nga liderёt amerikanё tё ndihmojnė krijimin e fondeve pёr kėrkime rreth kancerit, nё njё letėr dėrguar gazetės Washington Post.

Ylli i filmit “Dirty Dancing”, i cili ёshtё duke luftuar me kancerin pankreatik pёr rreth njё vit, ka shfrytėzuar faqet e gazetės amerikane pёr tё kėrkuar nga kongresi tё ndihmojё financiarisht tё gjithё ata qё luftojnė kёtё sёmundje.

“Qё kur jam diagnostikuar me kancer nё janar tё vitit tё kaluar, kam bёrё njё betejё tё ashpėr... por nuk jam i vetmi. Mё shumё se 1.4 milionё amerikanё do tё diagnostikohen me kancer kёtё vit”, shkruan aktori.

“Betejat individuale duhen tё jenё edhe kombėtare. Me kongresin qё duhet tё vendosё sa para do tё pėrfshijё nё hulumtime mjekėsore si pjesės e pakos stimuluese ekonomike, ka ardhur koha ta ēoj luftёn time nё njё shkallё mё tё lartё”.

“Mesazhi im pёr senatorёt dhe pėrfaqėsuesit ёshtё i thjeshtё: Votoni maksimumin e fondeve pёr t’i lejuar Institutit Kombёtar tё Shёndetёsisё tё luftojnė kancerin dhe sėmundjet tjera vdekjeprurėse”, ka shtuar mё tej Swayze.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Swayze kėrkon tė ndihmohet lufta ndaj kancerit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: