ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision   Sun Jan 25 2009, 22:51

^

Fituesja e Festivalit tė Kėngės nė RTSH, Kejsi Tola, ka mohuar spekulimet e fundit nė media, kinse ajo do tė paraqitet sė bashku me kėngėtaren kosovare Flaka Krelani nė Festivalin Evropian, i cili do tė mbahet nė Rusi.
Kėnga “Mė merr”, me muzikė dhe orkestrim tė Edmond Zhulalit dhe me tekst tė Agim Doēit, doli fituese e Festivalit tė 47-tė tė Kėngės nė RTSH, duke marrė vlerėsimin e jurisė dhe publikut, dhe do tė jetė pikėrisht kjo kėngė nė versionin anglisht me tė cilėn Kejsi Tola do ta pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurosong.

Sė fundmi ėshtė pėrfolur shumė nė media qė Flaka Krelani do ta shoqėrojė Kejsin nė Rusi, mirėpo Kejsi ka mohuar se do tė kėndojė duet me Flakėn nė versionin e ri tė kėngės pėr Eurovision dhe ka pohuar se versioni i dytė i kėngės do tė shoqėrohet me njė klip.

“Jo, do tė konkurroj e vetme dhe sapo kam pėrfunduar versionin anglisht tė kėngės”, ka pohuar Kejsi pėr “Panorama Plus”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: