ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Filmi i Pitt udhėheq nominimet pėr Oskarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
riana
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 273
Reputation : -1
Registration date : 14/01/2008

MesazhTitulli: Filmi i Pitt udhėheq nominimet pėr Oskarė   Thu Jan 22 2009, 21:50Filmi i Brad Pitt, "The Curious Case Of Benjamin Button" dhe filmi "Frost/Nixon" udhėheqin nominimet nga Academy Awards 2009.
Pitt ėshtė nominuar nė kategorinė e aktorit mė tė mirė, ku do tė konkurrojė pėrballė Frank Langella (“Frost/Nixon”), Sean Penn (“Milk”), Mickey Rourke (“The Wrestler”) dhe Richard Jenkins (“The Visitor”).

“The Curious Case Of Benjamin Button” ėshtė i nominuar edhe nė kategorinė pėr filmin mė tė mirė sė bashku me “Slumdog Millionaire”, “The Reader”, “Frost/Nixon” dhe “Milk”.

Partnerja e Brad Pitt, Angelina Jolie, ėshtė e nominuar pėr ēmimin e aktores mė tė mirė pėr rolin e saj nė filmin “Changeling”, ndėrsa konkurrente do t’i ketė: Kate Winslet (“The Reader”), Anne Hathaway (“Rachel Getting Married”), Meryl Streep (“Doubt”), Melissa Leo (“Frozen River”).

Aktori i ndjerė Heath Ledger do tė konkurrojė nė rolin mė tė mirė dytėsor pėr rolin e Jokerit nė filmin “The Dark Knight” pėrballė Josh Brolin (“Milk”), Robert Downey Jr. (“Tropic Thunder”), Philip Seymour Hoffman (“Doubt”) dhe Michael Shannon (“Revolutionary Road”).

Nominimet janė bėrė publike nė njė konferencė pėr shtyp tė enjten nė Los Angeles nga aktori mė i mirė i vitit 2007, Forest Whitaker. Ndarja e ēmimeve Oskar do tė mbahet mė 22 shkurt nė Los Angeles.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Filmi i Pitt udhėheq nominimet pėr Oskarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti & Kultura :: V.I.P NEWS-
Kėrce tek: