ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Deklarata e Kushtetuese 2 korriku-1990-gurthemeli pavaresis

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Blut-Angel
Admin
Admin


Numri i postimeve : 1360
Age : 29
Location : student
Reputation : 0
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Deklarata e Kushtetuese 2 korriku-1990-gurthemeli pavaresis   Sun Feb 17 2008, 15:56

Deklarata e Kushtetuese e 2 korriku-1990-gurthemeli i pavaresise se Kosoves
Qohu Bab e qohu Djal se ka ardhur nje dite e bardhe,2 Korriku mu ringjalle...
* *
Neper shekuj neper flake
Ishte Baba qe preu me shpate!
Djali ishte qe shkroi me gjak,
Ishte i madhi Skenderbe
Me shpat armikun qe ka pre
E pas tij kush qe i dyti?
I Epokes Ibrahimi
I dha zoti diturin
Me qit ndrit shqipetarin
Per t'ia sjellur Kosoves lirin
Me te bukuren pavaresin
O ju shqipe po ndigjoni,
Daten runju mos ia nderroni
Qe eshte shpallur me 2 korrok.
E gjithe bota, e ka dite
Kte e din dhe bota mbar
N'per mes te dhunes kur eshte shpall
Ne kaqanik me delegat
Kush kete rrug e hapi i pari?
Ibrahim Rugova Ideali
Hapi shtigjet e lirise
Trasoi rrugen e pavaresise
Me shum trima qe kish per rreth,
Fehmi Aganin,e shum te tjere
Aty trimat jan betuar
Njeri tjetrin mos me tradhetuar,
Dhe armiku na qelloft,
Ne te behemi dhe me t'fort.
Ne mes te dhunes me 2 korrik
Kan shpallur Kosoven Republik.
Sot n'liri do e festom
Kete date shenuar pergjithmon
Prap keshtu i erdhi rendi
Per ta shpallur vet kuvendi.
Mos harroni o ju burra t'dheut
Se jeni bijt e Skenderbeut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pejanet.tk
 
Deklarata e Kushtetuese 2 korriku-1990-gurthemeli pavaresis
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: PAVARĖSIA E KOSOVĖS-
Kėrce tek: