ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Sony Ericsson fillon integrimin e Windows Mobile

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Sony Ericsson fillon integrimin e Windows Mobile   Thu Feb 14 2008, 01:39

Sony Ericsson fillon integrimin e Windows Mobile


Prodhuesi japonezo-suedez i telefonave celularė, Sony Ericsson, ka nėnshkruar marrėveshje me gjigantin softuerik amerikan Microsoft pėr shfrytėzimin e sistemit operativ tė kėsaj kompanie, Windows Mobile, tė dedikuar pėr telefonat celularė.
Telefoni i parė me kėtė sistem do tė komercializohet nė gjysmim e dytė tė kėtij viti nėn emėrtimin Xperia X1, derisa ēmimi i tij ende nuk ėshtė bėrė i njohur.

Bėhet fjalė pėr njė celular me ekran tė ndjeshėm nė prekje me diagonale prej tre inēėsh dhe rezolucion prej 800 x 480 pikselash.

Pajisja mund tė funksionojė nėpėrmes rrjeteve GSM, EDGE, GPRS, 3G dhe Wi-Fi.Ai ka edhe funksion GPS (Global Positioning System), fotoaparat prej 3.2 megapikselash dhe 400 MB tė memories e cila mund tė zgjerohet falė kartelės micro SD.

Pajisja do tė funksionojė nė sistemet e shfrytėzuesve Windows Mobile, Outlook, Excel, Power Point dhe tjera.

Pasi qė prodhuesi i katėrt i madh nė botė ka adoptuar Windows Mobile, kėtė sistem operativ kanė mbetur tė fillojnė ta zbatojnė vetėm edhe Apple e Nokia, kanė transmetuar... [mė shumė..]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sony Ericsson fillon integrimin e Windows Mobile
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: