ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 12 shkurti - Dita e Internetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: 12 shkurti - Dita e Internetit   Thu Feb 14 2008, 01:32

12 shkurti - Dita e Internetit


Dymbėdhjetė shkurti ėshtė shpallur nga BE-ja si Dita e Internetit. Megjithatė organizuesit e "Ditės sė sigurisė nė internet", kėtė vit nuk i kanė moto rreziqet mė tė zakonshme tė internetit. Nė kėtė ditė ne qendėr janė vėnė rreziqet qė janė tė panjohura pėr pėrdoruesit e internetit.
E-maili dhe interneti janė kthyer nė njė gjė tė zakonshme pėr miliona njerėz. Shumė vetė janė kaq tė lidhur me internetin, saqė nuk mendojnė pėr rreziqet qė sjell njė media e tillė. Ka gjėra qė nuk duhen bėrė kur je online. Pėr shembull tė endesh nėpėr rrjet pa asnjė lloj programi mbrojtės.

Kush futet nė internet e brenda rrjetit tė tė dhėnave dhe kush punon madje nė kompjuter me Windows duhet patjetėr tė pėrdorė tė ashtuquajturin skaner virusesh. Sepse nėpėr internet gėlojnė rreth 60.000 lloj viruse dhe dėmtues tė tjerė, qė rrezikojnė kompjuterin.

Skaneri i viruseve, programet si firewall, antispyware janė bėrė pėr shumė vetė pjesė e kompjuterit. Pėr kėtė arsye pėr organizuesit e "Ditės sė sigurisė nė internet" rreziqet mė tė zakonshme tė internetit nuk janė motoja e kėtij viti. Nė kėtė ditė ne qendėr janė vėnė rreziqet qė janė... [mė shumė..]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
12 shkurti - Dita e Internetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: