ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Rusia ka vedosur tė ndryshoj mendjen pėr Kosovėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Gold Member
Gold Member


Numri i postimeve : 563
Reputation : 2
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Rusia ka vedosur tė ndryshoj mendjen pėr Kosovėn   Sat Feb 09 2008, 04:36

Sipas disa burimeve jo zyrtare, krerėt e Politikes Ruse dhe persona me influenc, Kan vendosur tė ndryshojn mendimin lidhur me " mos njohjen e pavarsis sė Kosovės".
Politika dhe populli Rus, ėshtė vazhduar tė citohet mė tej janė, dhe kan qenė gjithmonė qėllim mirė, dhe paqėsor!
Ishin kėtu disa "mosmarėveshje" apo edhe mė mir ti quajm jo informata tė bollokshme lidhur me Kosovėn dhe popullin qė jeton atje. Ne shpesh bisedojm pėr tė drejtat e Njeriut kudo nėpėr samite, e edhe nė kombet bashkuara, ėshtė vazhduar tė jetė thėnė. Dhe e dijm mirė qė nga lufta e dytė botėrore padrejtėsit qė ju kan bėrė shqiptarėve qė jetojn atje. Kėto le tė marrin fund tash e tutje.
Shqiptarėt dhe fqinjėt e tyre nuk kan asnjė arsye tė mėrziten pėr njė "mbi dominac" tė mundshme tė atijė apo kėtij populli nė ballkan, dhe mu nga kjo arsye do tė qėndroj njė paqe afatgjate nė Evropen juglindore.
Ėshtė fat i yni, qė edhe nė serbi kan nisur tė dėgjohen zėra tė arsyeshėm, qė ardhmėria e ballkanit nuk ėshtė nė Rusi nė rend tė parė, por mu nė Evropen e Bashkaur. Ku shqiptarėt kan nėnshkruar dhe premtuar tė pėrmbushin tė gjitha konventat nmdėrkombėtare pėr tė drejtat dhe lirit e njeriut, dhee pakicave!
Nuk do tė jemi ndėr tė parėt, por nuk do tė mbesim tė fundit!
Ne do ta njohim Kosovėn si shtet, posa ta ken njohur disa nga shtetet fqinje, edhe serbia nuk guxon tė vonoj nė kėtė drejtim.
Pra do ta njohim kosovėn si shtet tė pavarur dhe jo tė fundit, nga arsyeja qė neve jemi njėri nder pes antarėt e rregullt tė kėshillit tė sigurimit, ku njėherit mbajm edhe pėrgjegjėsi tė madhe pėr paqe nė botė!
__________________
Miqėsi dhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !!!
Tė shkollon njė mashkull, ke shkolluar njė individ. Tė shkollon njė femer, ke shkolluar njė shoqėri tė tėrė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://xoface.albanianforum.net
 
Rusia ka vedosur tė ndryshoj mendjen pėr Kosovėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Politika & Shtypi :: Politika :: Politika-
Kėrce tek: