ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Ahtisari: Pavaresi te Mbikqyrur per Kosoven

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Gold Member
Gold Member


Numri i postimeve : 563
Reputation : 2
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Ahtisari: Pavaresi te Mbikqyrur per Kosoven   Sat Feb 09 2008, 04:35

Ahtisari ka deklaruar se koncepti i tij pėr Kosovėn ėshtė njė pavarėsi e mbikėqyrur

Londėr, 16 mars Kryenegociatori pėr statusin e Kosovės Marti Ahtisari i ka deklaruar BBC sė se koncepti i tij pėr Kosovėn ėshtė njė pavarėsi e mbikėqyrur ndėrkombėtare.

Ai ka thėnė se Kosova do tė duhej tė ishte njė entitet mė praktik dhe tė pėrgjigjet pėr ēėshtjet e saja, por ka shtuar se shumica duhet tė paguajė ēmimin pėr ambiciet qė ka duke i trajtuar pakicat nė mėnyrė tė qytetėruar.

Kjo pavarėsi sipas tij do tė mbikėqyret nga bashkėsia ndėrkombėtare, ku Bashkimi Evropian do tė luajė njė rol tė rėndėsishėm. "Dhe kjo ėshtė e rėndėsishme, sepse tė dy vendet shpresojnė tė bėhen anėtarė tė Bashkimit Europian dhe unė shpresoj tė kenė sukses nė kėtė drejtim", ka thėnė Ahtisaari.

Mirėpo sipas tij, ēėshtja e pakicave dhe mbrojtja e tyre ėshtė shumė e rėndėsishme, dhe shumica nė Kosovė, ka thėnė Ahtisaari duhet t'i dėshmojė bashkėsisė ndėrkombėtare se mund t'i trajtojė tė gjitha pakicat, jo vetėm serbėt e Kosovės, nė mėnyrė tė qytetėruar.

Ahtisari ka shfaqur shpresėn e tij qė nė Kėshillin e Sigurimit tė kuptohet se humbja e kohės nuk ndihmon askėnd, dhe se ajo veēse i komplikon edhe mė shumė gjėrat. Vonesa na merr kohėn e nevojshme pėr zhvillimin siē duhet tė Kosovės, ka thėnė nė njė intervistė pėr BBC nė i dėrguari i posaēėm i OKB sė pėr statusin e Kosovės, Marti Ahtisari.

QIK-u
__________________
Nė shkurt tė vitit 1997, nė Lutjet Tradicionale tė Mėngjesit, nė Shtėpinė e Bardhė nė Washington, Nėna Tereze ishte pėrkulur para Presidentit Rugova, ia kishte marrė e ia kishte puthur dorėn dhe pastaj i ishte drejtuar ish presidentit tė SHBA-ve Bill Klintonit, duke i thėnė: "Zotni President. Ky ėshtė presidenti im dhe i Kosovės – Ibrahim Rugova. Tė lutem ma ke nė kujdes, bashkė me popullin tim!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://xoface.albanianforum.net
 
Ahtisari: Pavaresi te Mbikqyrur per Kosoven
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Politika & Shtypi :: Politika :: Politika-
Kėrce tek: