ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Opinione dhe Reagime, Shteti i ri i Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Gold Member
Gold Member


Numri i postimeve : 563
Reputation : 2
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Opinione dhe Reagime, Shteti i ri i Kosovės   Sat Feb 09 2008, 04:26

Qeveritarėt tanė, ata qė ishin, kėta qė janė, dhe ata qė vijnė

Miqė tė nderuar, Lexues dhe antarė tė dashur. kohėrave tė fundit ėshtė verejtur njė lodhje nė mesin tonė, ėshtė kjo lodhje, apo njė dembelėllek i llojit tė vetė.

Unė nuk mbaj pėrgjegjėsi pėr sukseset e ēfardo Qeverie, apo Qeveritari, Por nga kėndi i qytetarit tė Kosovės. I Rezervoj tė drejtėn vehtes tė ndaj Opinionet e mija, Reagimet apo mospajtueshmėrit!
Ja njė copy paste nga njė medium Shqiptarė, ku besoj qė ka pėr ēfar tė flitet.

Opinionet dhe reagimet pas mbledhjes sė KS tė OKB-sė kushtuar Kosovės.\17.01.08\


Zyra e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė, ka deklaruar per RTV21 se takimi i djeshėm i Kėshillit tė Sigurimit, qė iu kushtua Kosovės, ishte takim rutinor dhe se nuk eshte pritur qe te sjelli ndonje risi pasi qė e tėra ajo qe eshte dashur te thuhet dhe te behet eshte thene dhe tanimė ėshtė bėrė.
Edhe Ambasadori i Belgjikes, Johan Verbeke si dhe Ambasadori i Britanisė sė Madhe John Sowers, kanė deklaruar se takimi i djeshėm nuk solli asgje te re, pasi sipas tyre tashmė ēėshtja e Kosoves eshte bllokuar ne Kėshillin e Sigurimit, kėshtu qe kjo duhet avancuar pėrpara drejte zgjidhjes sė kėsaj ēėshtjeje jashtė KS. Sipas tyre ēėshtja e Kosovės shkon drejt bashkimit Evropėian me hapin e parė pėrmes dėrgimit tė Misionit tė BE-sė, i cili pritet qe te ndodhe nė ditet e para te muajit shkurt si dhe me zbatimin e Planit te Ahtisarit.
Ato qė thanė dje kryeministri i Kosvės Hashim Thaēi, shefi i UNMIK - ut, Joakim Ryker si dhe ambasadori i SHBA-ve, Zalmai Khalilzad se ka ardhė koha pėr pavarėsinė e Kosoves dhe per zbatimin e Planit tė Ahtisari, mbeti opinioni mbizotėrues thuaja tek te gjithe te pranishmit dhe kori diplomatik ashtu edhe tek perfaqesuesit e shumte te medieve botėrore duke llogaritur edhe disa mediume serbe.
Mosdalja e delegacionit serb dhe presidentit Tadiq ne foltore pas perfundimit te takimit u komentua si debakėl i tyre dhe perjetim i nje dushi te ftohte pėr ta ne sallen qendrore te KS. Pergjigja e z.Thaēi lidhur me pershendetjen e tij me presidentin serb Tadiq, se ishte nje pershendetje e burreshtetasve te dy vendeve fqinje si dhe komenti lidhur me deklaraten e Tadiqit se Serbia do te ndermerr aksione te paspecifikuara ne rast te shpalljes se njeanshme te pavaresise se Kosoves, se eshte kohe zgjedhjesh ne serbi dhe kjo eshte per konsum elektoral dhe se nuk e merr seriozishte, paten nje jehone dhe u vleresuan si elemente qe karakterizojne nje personalitet te forte prej lideri te kryeministrit Thaēi.
Thėnė troē, takimi i djeshem nė KS tė OKB - sė pėr Kosovėn u vlerėsua si njė takim i zakonshėm, rutinor, informativ, i qetė qe risi pati pjesėmarrjen e parė formale tė kryeministrit tė Kosovės, kryeministrit Hashim Thaēi dhe fjalimi tij nga niveli i njė lideri drejtuar kėtij forumi mė tė lartė tė Kombeve tė Bashkuara.\17.01.08\ www.rtv21.tv
__________________
Miqėsi dhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !!!
Tė shkollon njė mashkull, ke shkolluar njė individ. Tė shkollon njė femer, ke shkolluar njė shoqėri tė tėrė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://xoface.albanianforum.net
 
Opinione dhe Reagime, Shteti i ri i Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Politika & Shtypi :: Politika :: Politika-
Kėrce tek: