ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Hajredin Kuqi: PDK koalicion tė mundshem me LDK

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Gold Member
Gold Member


Numri i postimeve : 563
Reputation : 2
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Hajredin Kuqi: PDK koalicion tė mundshem me LDK   Sat Feb 09 2008, 04:25

Zgjedhjet, Kuqi: PDK koalicion te mundshem me LDK

PDK mori vetem 35 perqind te votave, mjaftueshem per te dale fituese, por jo per te emeruar ne te gjithe postet e ministrave anetaret e partise se tij. Ne kete menyre, do te jete kreu i kesaj partie Thaēi qe do te vendose se me cilen parti do te hyje ne koalicion

Rezultatet e nje dite me pare ne zgjedhjet e Kosoves duket se nuk do t’i japin luksin partise demokratike te Kosoves dhe liderit te saj Hashim Thaēi te qeverise e vetme duke pasur parasysh se ajo mori vetem 35 perqind te votave, mjaftueshem per te dale fituese, por jo per te emeruar ne te gjithe postet e ministrave anetaret e partise se tij. Ne kete menyre, do te jete kreu i kesaj partie Thaēi qe do te vendose se me cilen parti do te hyje ne koalicion.
Te gjthe gjasat jane qe partia demokratike e kosoves te qeverise se bashku me lidhjen demokratike te kosoves e presidentit Fatmir Sejdiu e cila ne keto zgjedhje mori 22 perqind te votave. Nje fakt te tille e ben te ditur edhe nenkryetari i partise demokratike te Kosoves, Hajredin Kuqi i cili deklaroi se forca politike qe perfaqeson nuk mohon mundesine e bashkepunimit me lidhjen demokratike te kosoves. “PDK ka fituar bindshem dhe ka mundesine per te zgjedhur partine me te cilen do te bashkepunoje ne qeverisje. Do te bejme marreveshje mbi bazen e kapaciteteve qe na ofrohen per te konsoliduar institucionet perpara 10 dhjetorit”, u shpreh Kuqi. Sipas tij, objektiv mbetet statusi perfundimar dhe zhvillimi ekonomik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://xoface.albanianforum.net
 
Hajredin Kuqi: PDK koalicion tė mundshem me LDK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Politika & Shtypi :: Politika :: Politika-
Kėrce tek: