ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   Fri Jan 18 2008, 02:06

Vazhdojm pak me sigurin per kompjuterin tuaj pra shum antar a po shum
njerz gjithmon pyesin per av fw spyw etc.
pra ketu morra kohen une tju shkruj disa programme me te preferumit per kompjuterin tuaj dhe te siguroni dhe mos te keni probleme!

1.) Anti Virus!
Pra une ju tregoj faqet syrtare a po ku mundeni te shkarkoni ju mundeni tani te pyeteni nese keni pytje a po nese nuk i gjeni!

Kaspersky - http://kaspersky.com
Anti-VR - http://www.free-av.de
Panda Antivirus - http://www.pandasoftware.com
pra keto jan me te preferumit nga une personalisht mundeni ti zgjidheni ju!

2.) Firewall
Sygate Personal Firewall 5.5 www.sygate.de , http://www.sygate.com
Kerio Personal Firewall http://www.kerio.com , http://www.kerio.com/us/kpf_download.html
Zone Alarm http://www.zonelabs.com/store/conten...id=zadb_zadown

keta preferoj unƫ!

3.) Programe pƫr Spyware & Hijacker
Ad-Aware6 - http://www.lavasoftusa.com , http://www.lavasoftusa.com/support/download/
Spybot Search & Destroy - http://www.safer-networking.org/de/download/index.html
Xp-Antispy - http://xpantispy.org

4.) Browser
Pƫr browser ja u prefersoj une personalisht Firefox ose Opera keni mundesin te ndaleni popup etc. pƫr te pasur pc me te sigurt dhe pa problem ndaloni apo fshini krejt Internet Explorer te microsoftit se nuk ja vlen dhe ju shkakton probleme me te medha!

Firefox - http://www.mozilla.org , http://www.mozilla.org/products/firefox/
kohet e sodit gjinden rrekllama gjithkund mbi FireFox se esht browser me funksional dhe me i sigurt niher per niher!

Opera - http://www.opera.com
opera eshte dhe ka qen me nje koh nje browser shum i mire dhe eshte dhe mendoj se do te mbet per gjithkend...
mundeni te pervoni dhe vvet besoj so do tju pelqen!

5.) Gjithmon kur instaloni nje programm a po e shfrytezoni duheni te pyeteni per update secili nga ket programmet ka nje meny help a po hilfe gjermanisht qe mundeni te shifeni dicka mbi update a po kan buttonet e veta!

KĆ«tu jan disa ndihma te vogla per ju qe ju nevoiten mbi kompjuterin e juaj per te jeet i sigurt dhe te mos ju paraqiten probleme! tani shetiteni pa probleme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elbarim
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 1
Reputation : 0
Registration date : 22/01/2008

MesazhTitulli: Re: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   Tue Jan 22 2008, 01:04

ej vis une kur po downloadoj diqka automatikisht pomm restartohet kompjuteri sdi pse a munesh mem kallxu pse ok tung nga elbarimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   Tue Jan 22 2008, 22:58

ti e ki nje virus a po te ndosh edhe kur te downloadoj muzika e progaram te tjeraa a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blut-Angel
Admin
Admin


Numri i postimeve : 1360
Age : 29
Location : student
Reputation : 0
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   Thu Jan 24 2008, 02:01

peshedetje per ket problem duhet enj anti virus i runit se qdo send se dollondohet , dollondohet permesss runit , e duhet me e marr nej anitivrus oki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pejanet.tk
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   Mon Jan 28 2008, 02:56

hey eblarim mer Nje Antivirus mir e ka berati oki Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Siguri mbi kompjuterin e lidhur me internet! (Programe)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin... :: Security news & info-
Kėrce tek: