ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Panasonic ka bateritė mė tė mira

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor



MesazhTitulli: Panasonic ka bateritė mė tė mira   Fri Jan 18 2008, 01:44

Panasonic ka bateritė mė tė mira

Libri i rekordeve Guinness ėshtė mė e pasur edhe pėr njė rekord, vendin e vet nė kėtė publikim prestigjioz e ka gjetur bateria alkaline Evolta e Panasonicut.
Emėrtimin e saj, Evolta, bateria e ka marrė mė shkrirjen e dy fjalėve: evolucion-voltage (evolucion dhe voltazh), derisa ajo mundėson madje 20 pėr qind mė shumė kohė tė pajisjeve nė tė cilat vendosen, nė krahasim me produktet konkurrente Duracell, Energizer e tė ngjashme.

Gjatė fillimit tė kėsaj jave nė njė ceremoni tė rastit, tė mbajtur nė Tokio, pėrfaqėsuesit e “Librit tė rekordeve Guinnes” kanė shpallur modelin Evolta tė Panasonic si baterinė me kohėzgjatjen mė tė madhe. Bateritė Evolta kanė jetėgjatėsi prej rreth dhjetė vitesh, derisa konkurrenca nė kėtė segment mund tė lavdėrohet vetėm me pesė deri nė shtatė vjet.


Bateritė Evolta ende nuk mund tė gjenden nė shitjen me pakicė. Nė tregun japonez ato do tė paraqiten kėtė prill me ēmim prej 5.4 dollarėsh (3.67 euro) pėr paketėn prej katėr baterive, pėrderisa koha e paraqitjes sė tyre nė tregjet tjera tė botės ende nuk ėshtė e njohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Panasonic ka bateritė mė tė mira
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: