ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuProgrameLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::..

 Home
 Portali
 Forum
 Lista_e_Antarve
 Galeria
 Lajmet_Flash
 Profili
 FAQ
 Testi_I_Dashuris
favoritos.gif Media_&_Muzika
 Telivizionet_Live
 Video_Klipe
 Ruzulltatet_Sportive
 Mp3_Falass
 Kerkesa_Muzikore
 Melodi_Per_Celular
icon_community.gif Argėtim_Zbavitje
 Horoskopi
 Luani_Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi_Fotografik
 Tema_tė_Ndryshme
 Kėrko_nė_Forum
 Liderėt_e_forumit
 Ndihmė
 Kėrko
ora

Moti Momental Ne Vendin
Na Falni Po Moti Nuk Gjindet Ne Web Ton Per Momentin
Photobucket
SMS Falas nga PejaNet

Top 5 shfletuesit e internetit

Partnerėt
KoSoVa.Li

XoFaCe.CoM

King-Rap.Tk

AlbaZemer.Com

Pika-Loti.tk

MP3 SHqip.li

Top posters
Blut-Angel (1360)
 
Admin (563)
 
Albani (511)
 
riana (273)
 
xoface (150)
 
vissariggarmy (26)
 
dj-king (22)
 
Elba (20)
 
te duani her (19)
 
drini-89 (9)
 
IP Addressa Juaj&Reklama Lėvize poshtė


IP


Share | 
 

 Sun ka blerė MySQL

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Sun ka blerė MySQL   Fri Jan 18 2008, 01:38

Sun ka blerė MySQL

Sun Microsystems ka bėrė publik lajmin pėr blerjen e prodhuesit suedez tė softuerit, MySQL. Pėr kėtė Sun do tė paguajė njė miliardė dollarė. Pas transaksionit tė kryer, aksionet e Sun-it janė ngritur pėr 55 cent.
MySQL ėshtė njė nga softuerėt qė ėshtė rritur mė sė shpejti nga prodhuesit e softuerit pa pagesė. Teknologjia, e cila shtyhet me produktet komerciale, siē janė Oracle e Microsoft, shfrytėzohet nga Google, Yahoo, Facebook, YouTube dhe Nokia.

"Kompanitė mė tė mėdha nė tėrė botėn pėrdorin softuerė me kod tė hapur", ka deklaruar drejtori i Sun-it, Jonathan Schwartz. Ai ka thėnė se pret qė kompanitė tė pėrfitojnė nga kjo shitje, ashtu qė, shfrytėzuesve tė MySQL-it do t’u ofrohen produkte tjera tė Sun-it.

Sun mė sė shumti njihet nė botė falė serverėve high-end dhe softuerėve. Sun ka pėrgatitur Solaris, njė sistem operativ pėr serverė, dhe e ka ofruar atė pa pagesė qė prej vitit 2005.

Schwartz, i cili e ka marr pėrsipėr udhėheqjen e kompanisė qė prej vitit 2006, ka arritur tė rris profitin e kompanisė, duke lėshuar nga puna disa mijėra tė punėsuar. Ai ka thėnė se kompania ėshtė interesuar edhe pėr blerje tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sun ka blerė MySQL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė ndryshme :: Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...-
Kėrce tek: